Ar sugebėsime suteikti pirmąją pagalbą?

Ar ištikus bėdai sugebėtume padėti savo artimam suteikiant pirmąją pagalbą? Ar pakaktų žinių tai padaryti teisingai, nepakenkiant? Turbūt tokių klausimų kyla ne vienam iš mūsų, tad, neatsitiktinai, Lietuvos Raudonasis Kryžius sausio mėnesį net du kartus organizavo pirmosios pagalbos praktinius užsiėmimus Paupių bendruomenei.

Visi susitikimai prasidėdavo nuo šiltų pokalbių ir klausimo “kodėl atėjote į šiuos užsiėmimus, kodėl Jūs čia?” Gyventojų atsakymai – dėl savęs…dėl savo artimųjų… dėl praeivio… kas žinota jau pamiršta, norisi pakartoti… kad spėčiau laiku ir kokybiškai suteikti pagalbą…įvykus nelaimingam atsitikimui nežinotume nuo ko pradėti: pirma spausti, ar pirma pūsti ir kaip tai atlikti… kad nebūčiau tik stebėtojas…

Susitikimų metu buvo kalbama apie kritimus, traumas, smarkaus kraujavimo stabdymą, nudegimus, suaugusiojo gaivinimą, atspringinimą, ūmius susirgimus ir kt. Pirmosios pagalbos užsiėmimai, kuriuos vedė savanoriai, buvo ne tik teoriniai, bet ir praktiniai. Teko kiekvienam sutvarstyti pažeistą ranką, padėti užspringusiam, daryti širdies masažą. Teko paplušėti.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus organizuojami pirmosios pagalbos praktiniai užsiėmimai gyventojams labai naudingi. Gyventojai prisiminė kažkada žinotas pirmos pagalbos ABC, sužinojo ir daug naujo, nuo šiol atpažins pirmus insulto simptomus ir, atsitikus bėdai, sugebės padėti ne tik savo artimui, bet ir kitiems, juk šios mūsų žinios gali išgelbėti kažkam gyvybę.