Bendrystės tiltas tarp Paupių ir Anykščių naujų vėjų bendruomenių

Paskutinę rugsėjo mėnesio dieną nutiestas dar vienas tvirtas bendrystės tiltas. Šį kartą tarp Paupių ir Anykščių naujų vėjų bendruomenių.

Pirmoji pažintis su šia jauna, veržlia bendruomene užsimezgė dar praeitų metų vasarą, kai anykštėnai apsilankė Klaipėdoje, kur susitiko su kitomis Klaipėdos bendruomenių asociacijos (KBA) narėmis, bendruomenių vadovais ir pirmininkais.

Na o mūsų išvyka pas anykštėnus ir diena Anykščiuose buvo be galo ilga ir labai įdomi. Ankstyvas rytas. Apsimiegoję, bet laimingi. Autobusas ir ilga kelionė. Pirmas trumpas sustojimas Kaune ir lekiam toliau į Anykščius. Simboliška, taip lauktas susitikimas su Anykščių naujų vėjų bendruomene įvyko prie Puntuko akmens, antrojo pagal dydį, sveriančio 265 tonas giganto. Išklausę anykštėnų pasakojimų apie šį akmenį, pabandėme ir mes, kaip tie velniukai, panešti. Ir paupiškiams, galimai, pavyko.

Pamatę, kad daug ką galime kartu, pabandėme pajudinti ir Lajų taką. Va čia tai tikrai pasisekė neblogai. Visi važiavusieji gali patvirtinti, jis judėjo.

Ar to mums užteko? Žinoma, ne. Einant link Karalienės liūno, gerai išsiūbavome ir kabantį tiltą, nutiestą per Šventosios upę. Na, o beklausant šio liūno slepiančių paslapčių, suspėjome kai kurie ir prisigrybauti.

Taip jau sutapo, kad ši diena buvo ypatinga ne tik mums, keliauninkams, bet ir Paupių bendruomenės valdybos narei Ernestai Haurylavets, šventusiai savo gimtadienį. Tad, sudainavus Ilgiausių metų ilgiausių, sugalvojus jai norą ir užpūtus gimtadienio žvakutę, išskubėjome pasivaikščioti Anykščių gatvelėmis, aplankyti aukščiausią Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčią, užlipti į jos apžvalgos aikštelę vedančiais metaliniais laipteliais, kur visas miestas matosi kaip ant delno.

Nepraleidome progos įsiamžinti šalia paminklo, skirto “Anykščių šilelio” autoriui Antanui Baranauskui, aplankėme jo klėtelę bei parką, kur įrengtos Anykščių naujų vėjų bendruomenės lysvės apsodintos didele gausa įvairių augalų ir t.t….

Diena tik įpusėjo, laukė dar viena kelionė, kelionė Anykščiai- Rubikiai- Anykščiai. Neįprasta kelionė istoriniu siauruku.

Ir atsitik taip, kad, kartu keliaujant su Anykščių naujų vėjų bendruomene, netikėtai įvyko traukinio užpuolimas. Buvo visko, rungtyniavome, sprendėme užduotis, išbandėme akies taiklumą, rankų drebėjimą, kojų miklumą ir dar daug ko visko. Buvo daug judesio, šokių , linksmybių ir smagaus juoko.

Ilgai brandintas susitikimas Anykščiuose buvo be galo šiltas, įdomus ir įsimintinas. Kaip pasakytų Antome de Saint-Exupėry – “Nėra nieko brangesnio už bendrą atsiminimų lobyną, už drauge išgyventas valandas”. Atsisveikindami nesakėme sudie, sakėme iki susitikimo Klaipėdoje, Anykščių naujų vėjų bendruomenės nariai! Lauksime atvykstančių pas mus į Paupius.

Asociacijos Paupių bendruomenės vadovė

Regina Baguckienė

Projektą “Ateitį kuriame patys” finansavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Klaipėdos m. savivaldybė.