Devyni metai kūrybos – ir dar viena prasminga pergalė

Paupių bendruomenė šiemet gali didžiuotis dar vienu reikšmingu įvertinimu – I. Simonaitytės bibliotekos „Kalėdų eglučių kiemelio“ iniciatyvoje pelnyta pirmoji vieta. Konkursas, beveik visą mėnesį vykęs bibliotekos Saulės laikrodžio kiemelyje, kvietė stabtelėti, pasidžiaugti kūryba, bendryste ir bendruomenių idėjomis, kūrybiškai interpretuojant 2025 metų temą „Keturios stichijos: žemė, oras, ugnis, vanduo“.

Šiemet jau dvyliktus metus vykstanti iniciatyva subūrė net 50 dalyvių – bendruomenes, ugdymo įstaigas, kultūros ir švietimo organizacijas, kurios kiemelį papuošė kūrybiškomis, tvariomis ir prasmingomis Kalėdinėmis eglutėmis.

Žemės stichijos kategorijoje šiemet buvo skirtos dvi pirmosios vietos, viena jų atiteko asociacijai „Paupių bendruomenė“ – už prasmingą temos atskleidimą ir bendruomeniškumo stiprinimą. Paupių bendruomenės sukurta originali eglutė simbolizavo Žemę kaip gyvybės, tvarumo ir šaknų pagrindą. Antrasis apdovanojimas atiteko UAB „Fabbro. Metalas jūsų idėjoms“ už tvarią kompoziciją, atskleidžiančią žemės išteklių cikliškumą

Paupiai – tai vieta, kur gamta yra kasdienybės dalis: parkai, Dangės upė, žaluma ir gyvūnija tapo ne tik įkvėpimu, bet ir aiškiai perteikta idėja kūrinyje. Eglutė buvo pagaminta iš gamtoje rastų, aplinkai draugiškų medžiagų, daugiausia surinktų Paupiuose, taip pabrėžiant atsakingą požiūrį į aplinką ir darnų kūrimą.

Devyni metai kūrybos ir nuoseklumo, todėl šis laimėjimas – ne atsitiktinis. Jau devynerius metus iš eilės Paupių bendruomenė kuria originalias Kalėdines eglutes, kasmet stebinančias klaipėdiečius ir miesto svečius. Per šį laikotarpį gimė daugybė išskirtinių idėjų – nuo megztų, sagų ar žaisliukų eglučių iki įspūdingų instaliacijų iš netradicinių medžiagų. Viena iš Paupių bendruomenės eglučių netgi tapo Lietuvos rekordininke, dar labiau garsinant Paupių vardą visoje šalyje.

Šių metų „Kalėdų eglučių kiemelyje“ buvo įvertinti ir kiti kūrėjai:

  • Oro stichijos kategorijoje pirmąją vietą pelnė Lietuvos bibliotekininkų draugijos Klaipėdos skyrius,
  • Ugnies – Klaipėdos rajono Dituvos Aleksandro Teodoro Kuršaičio pagrindinė mokykla,
  • Vandens – Klaipėdos lopšelis-darželis „Pušaitė“.

Žiūrovų simpatijų prizas atiteko Klaipėdos jūrų kadetų gimnazijai, o Geriausios idėjos nominacija – „Draugų eglutei“.

Pirmoji vieta Paupių bendruomenei – tai ne tik apdovanojimas. Tai patvirtinimas, kad bendruomeniškumas, savanorystė ir kūryba turi prasmę. Tai paskata ir toliau kurti ne dėl titulų, o dėl žmonių, kurie gyvena Paupiuose, ir dėl džiaugsmo, kuriuo norima dalintis su visu miestu.

Paupiai ir toliau lieka gyvu pavyzdžiu, kaip susitelkusi bendruomenė gali kurti grožį, stiprinti ryšius ir įkvėpti kitus.

https://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/menas-ir-pramogos/paaiskejo-konkurso-kaledu-egluciu-kiemelis-nugaletojai-1737209?fbclid=IwY2xjawPTW2pleHRuA2FlbQIxMQBzcnRjBmFwcF9pZBAyMjIwMzkxNzg4MjAwODkyAAEe1g4ze6wmTJ4F7lH8YY2gZr-7Hgki0ys0xWv233ORl9eOgjcS90_Hp1Z6wEs_aem_SkyysQZVn2NgnxRXG1XozQ

https://www.klavb.lt/naujienos/1/padekos-popiete-subure-kaledu-egluciu-kiemelio-kurejus:2055

https://klaipedaassutavim.lt/naujienos/kultura/padekos-popiete-subure-kaledu-egluciu-kiemelio-kurejus?fbclid=IwY2xjawPTaftleHRuA2FlbQIxMQBzcnRjBmFwcF9pZBAyMjIwMzkxNzg4MjAwODkyAAEemBA_srNymkCLAdr5KyjxhRU75XWFfsrcgTv-TO5ufxX_TO1hRk5NGTJirfY_aem__m0PrSQlJUEGMP7a6stBpQ