Klaipėdos Laisvosios Ekonominės zonos (LEZ) parama projektui „Paupių rajono gyventojų sportui ir pramogai“

Nė viena Paupių gyvenamojo rajono, įsikūrusio Klaipėdoje, gyventojo, kažkada išsakyta mintis ar idėja nebūna užmiršta, tik kai kurioms jų reikia laiko. Šiandien galime pasidžiaugti, kad viena išsakyta idėja prieš du metus, šiandien įgauna pagreitį ir greit virs realybe.

Reginos Baguckienės ir Rasos Arcišauskienės parašytam bendram projektui „Paupių rajono gyventojų sportui ir pramogai“ gautas Klaipėdos Laisvosios Ekonominės Zonos, UAB (LEZ) 5000,00 Eur. parama, tad šios lėšos bus skirtos sporto, kraštovaizdžio, mažosios architektūros bei infrastruktūros tikslinei sričiai.

  Kaip ir kiekvienai Klaipėdos bendruomenei, taip ir Asociacijai Paupių bendruomenei, viena iš didžiausių problemų yra suburti gyventojus ne tik bendriems tikslams – gyventi švarioje ir saugioje aplinkoje, bet ir leisti laisvalaikį kartu, veikti aktyviau, pritraukiant kuo daugiau žmonių bendrystei. Mūsų bendruomenės teritorijoje gyvena nemažai vyresnio amžiaus žmonių. Šiuos gyventojus įtraukiame į bendruomeninę veiklą įvairiomis edukacijomis ir kūrybinėmis dirbtuvėmis, tačiau jaunesni Paupių gyvenamojo rajono gyventojai pasigenda aktyvesnės veiklos. Kadangi mūsų Paupių rajonas neturi viešųjų erdvių susibūrimams, sutvarkytų parkų pasivaikščiojimams, vaikų žaidimo aikštelių, o tik vieną lauko treniruoklį sportavimui, pastatytą iš projektinių lėšų, tad bendruomenės nariams ir visiems šio gyvenamojo rajono gyventojams yra labai aktualus ir reikalingas aktyvios veiklos praleidimo būdas, kur būtų galima   drauge sportuoti ir ilsėtis, sudarant palankias sąlygas bendravimui. Kadangi mūsų Paupiai išsidėstę palei Danės upę, turime puikią galimybę įveiklinti šią teritoriją. Tad šis “Paupių rajono gyventojų sportui ir pramogai” skirtas  projektas – labai svarbus Paupių bendruomenei.

„Paupių rajono gyventojų sportui ir pramogai“ projekto tikslas – įrengti patogų priėjimą prie Danės upės su suoliukais, šiukšliadėže , nupirkti irklenčių bei gelbėjimosi liemenių ir suteikti galimybę jomis nemokamai naudotis Paupių bendruomenės nariams, taip pat įtraukiant naujus narius į bendruomeninę veiklą, taip skatinant ne tik sveiką gyvenseną ir aktyvų poilsį, bet ir susipažinimą bei bendrystę.  Pasiplaukiojimus irklentėmis  bus galima išnaudoti ir labai gražiam tikslui, savo vietovės pažinimui, plaukiodami irklentėmis  bendruomenės nariai galės gėrėtis Paupių kraštovaizdžiu ir aktyviai pramogauti bei  sportuoti. Irklenčių įsigijimas bei toks bendruomenės narių  laisvalaikio praleidimo būdas  skatins ne tik   sportiškumą, bet  ir sveiką gyvenimo būdą,  padės sustiprinti komunikaciją ir tarpusavio bendravimą  šiuo sunkiu pandeminiu  laikotarpiu. Šią labai greitai  populiarėjančią  sporto šaką galima pavadinti ir bendruomeniškumo stiprinimo sporto šaka, nes galima plaukti kartu su bendraminčiais, kaimynais, draugais.  

Kodėl buvo pasirinktas paupiškių sportui ir pramogai  būtent irklenčių pirkimas? Įveiklinta Danės upės atkarpa ties Paupiais – tai daugelio paupiškų svajonė. Be to norint plaukti irklente nereikalingas geras fizinis pasirengimas, šiuo sportu gali užsiimti įvairaus amžiaus žmonės. Išmokti išsilaikyti ant irklentės galima vos per 15 min.  Ant irklentės judėti paprasta, o ir pats judėjimas turi daug variacijų: irtis atsistojus, sėdint. Jomis plaukiojant ir irkluojant dirba visas kūnas t.y. absoliučiai visos raumenų grupės, tad plaukiojimas irklente prilygsta aktyviai viso kūno treniruotei. Priešingai nei kiti vandens sportai, irklentės nereikalauja didelio pasiruošimo ir nesukelia pavojaus sveikatai,  šansai susižeisti yra labai maži o ir apversti irklentę nėra lengva, nes ji gana stabiliai laikosi vandenyje ir yra gana plati, be to visi besiplaukiojantys irklentėmis privalės dėvėti specialias, tam skirtas gelbėjimosi liemenes, tad pasiplaukiojimai bus saugūs.Tikimės, kad įrengtą medinį taką, vedantį link upės, ir aikštelę pamėgs ne tik paupiškiai, bet ir kiti klaipėdiečiai bei miesto svečiai, nes atsiras galimybė pabūti prie upės, o keliaujantiems dviračiu, pailsėti. 

    LEZ įsitraukimas  bei veiksmai bendruomenių srityje yra sveikintini ir didžiulė parama vietos bendruomenėms, tad Paupių bendruomenės narių vardu, dėkojame LEZ už puikią iniciatyvą,  paramą šiam projektui, didelį  dėmesį Paupių bendruomenei bei jos gyventojams ir tariame AČIŪ.

https://m.delfi.lt/verslo-poziuris/verslas-pranesa/article.php?id=87749825&fbclid=IwAR1m6oGK8bXgnCsUItaa0werC2Vc16FuMO7pzx4DONcpQOP2nvaYhELspnk

Pagarbiai,

Asociacijos Paupių bendruomenės vadovė

Regina Baguckienė