Klaipėdos bendruomenių asociacijos organizuotoje ekskursijoje į KRATC atliekų tvarkymo centrą dalyvavo ne tik įvairių bendruomenių atstovai, bet ir aktyvūs Paupių bendruomenės nariai. Šis vizitas buvo puiki proga dar geriau suprasti, kaip veikia atliekų rūšiavimo sistema, kodėl būtina atskirti maisto atliekas ir kokią realią naudą tai teikia miestui bei aplinkai.
Vis dažniau girdime, kad rūšiavimas yra svarbus, tačiau ar tikrai visi žinome, kas vyksta su mūsų atliekomis po to, kai jas išmetame į konteinerį? Ekskursijos metu Paupių bendruomenės nariai iš arti pamatė, kaip Klaipėdoje tvarkomos maisto atliekos – jos perdirbamos į biometaną, kuris naudojamas energijos gamybai, o likusi organinė masė tampa natūraliu kompostu, galinčiu pagerinti dirvožemio kokybę. Tai įrodymas, kad tinkamas rūšiavimas leidžia atliekoms tapti vertingu ištekliumi, o ne šiukšlėmis.
Kaip Paupių gyventojai gali prisidėti prie maisto atliekų rūšiavimo?
🔸 Rūšiuoti teisingai! Maisto atliekas būtina mesti į specialius rudos spalvos konteinerius. Klaipėdoje tokia sistema jau veikia, tad svarbu ja naudotis.
🔸 Vengti plastiko maišelių. Į maisto atliekų konteinerius atliekas geriausia dėti į popierinius maišelius arba kompostuojamus maišus, kad jos būtų tinkamai perdirbamos.
🔸 Atsakingai žiūrėti į tai, ką metame. Į maisto atliekų konteinerius negalima mesti skysčių, aliejaus, kaulų ar pakuočių – tai gali trukdyti atliekų perdirbimo procesui.
🔸 Būti pavyzdžiu kitiems. Kuo daugiau Paupių gyventojų tinkamai rūšiuos, tuo didesnė nauda aplinkai! Pasidalinkite žiniomis su kaimynais ir paskatinkite juos prisijungti.
Ekskursijos metu Paupių bendruomenės nariai aktyviai domėjosi rūšiavimo sistema, uždavė daugybę klausimų KRATC specialistams ir gavo naudingų patarimų, kaip dar labiau prisidėti prie tvaraus atliekų tvarkymo. Akivaizdu, kad bendruomenė yra sąmoninga ir siekia pokyčių – tokie vizitai tik dar labiau skatina iniciatyvumą bei rūpinimąsi aplinka.
Susitikimo metu visi dalyviai sutarė aktyviau skatinti gyventojus rūšiuoti maisto atliekas bei tinkamai jomis atsikratyti. Juk kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie tvaresnio miesto kūrimo – tereikia mažų, bet reikšmingų pokyčių kasdienybėje!
Rūšiuokime atsakingai – kartu galime padaryti didelį pokytį!