Mes galime: veikti, kurti, draugauti

2017 m. gruodžio mėn. 17 d. pirmą kartą buvo įžiebta Paupių bendruomenės kalėdinė eglutė. Didelis noras suburti vietos gyventojus paskatino dalvauti projekte “Mes galime: veikti, kurti, draugauti” ir pasiruošti didžiąjai Šv. Kalėdų šventei.

Gruodis – tai laikotarpis, kai prasideda ypatingas laukimo periodas, kupinas rimties ir susikaupimo, todėl Paupių bendruomenė tam pradėjo ruoštis iš anksto. Buvo surengtos net 3 kūrybinės dirbtuvės. Dar lapkritį buvo surengtos advento vainiko pynimo edukacijos. R. Turskienės pamokyti bendruomenės nariai jų nupynė daugiau nei 30 vnt. Advento vainikais buvo papuošti daugumos paupiškių namai.

Šis paveikslėlis neturi alt atributo; jo failo pavadinimas yra P1000622-1024x768.jpg
Nuotraukos autorius Sigitas Stankūnas

Akis ir sielą džiugino ir kalėdinių atvirukų bei karpinių dirbtuvės. Pačių pagamintais įvairiaspalviais karpiniais papuoštais atvirukais buvo nudžiugintas ne vienas arimasis o namai išpuošti ir spindėjo ne tik girliandomis, bet ir nuostabiais karpiniais ant langų.

Nuotraukos autorius Sigitas Stankūnas

Kalėdinių atvirukų ir karpinių dirbtuvės 2017. 12. 04

Posted by Sigitas Stankūnas on 2017 m. gruodžio 4 d., pirmadienis

Viena iš daugiausiai laiko ir pastangų pareikalavusių dirbtuvių buvo kalėdinių žaisliukų gaminimas. Čia buvo dirbta iš peties. Savais rankų darbo žaisliukais buvo papuoštos net dvi Paupių bendruomenės eglutės. Nuostabi, Sodo centro “Frezijos” dovanota žaliaskarė papuošė I. Simonaitytės bibliotekos “Kalėdinių eglučių kiemelį” ir džiugino visų klaipėdiečių akis. Ši eglutė- ypatinga. Ji buvo puošta šiaudinukais, vainikėliais, žaisliukais iš šakelių ir kankorežių girliandų. Ją tempė du gražuoliai elniukai su rogėmis.

Šis paveikslėlis neturi alt atributo; jo failo pavadinimas yra P1000355-1024x768.jpg

 Neįprastais paupiškių rankų darbo žaisliukais buvo papuošta ir kita žaliaskarė, esanti pačiame Paupių rajono centre. Eglei, kuri pasodinta daugiau nei prieš 20 metų, padaryta daugiau nei 300 žaisliukų, todėl Paupių bendruomenės eglutė kaip niekad brangi vietos gyvetojams ir turbūt viena iš gražiausių Klaipėdoje.

 Į Paupių bendruomenės Kalėdinės eglutės įžiebimą susirinko didelis būrys gyventojų. O kokios šventės be Kalėdų Senelio? Jis atėjo su pilnu maišu dovanų. Jų užteko ir mažam ir dideliam.  Dar niekad neskambėjo taip Paupiai nuo dainų, šokių ir vaikų klegesio.

    “Artėjan šventiniam laikotarpiui dažnai susimąstome apie praėjusius metus. Nors jie bendruomenei buvo pilni netikėtumų ir įtampos, ši šventė gražino ramybę ir džiaugsmą į mūsų širdis su kaupu. Mes visi kartu išspręsime problemas ir nugalėsime sunkumus” – džiaugėsi Saulėtekio g. seniūnaitijos seniūnaitė Rasa Arcišauskienė.

Šį projektą finansavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pagal nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017-2019 m. veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonės “Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse”.