Pamąstymai Kaimynų dieną

Mes įsigyjame gyvenamąją vietą, priedo gauname ir kaimynus. Šalia jų tenka ir gyventi. Būtent šie žmonės ateina mums į pagalbą kai išvykstame trumpam, kai reikia palaistyti gėles, pašerti šunį ar katiną, kai sugenda automobilis  ir t.t.

Ar esame patenkinti savo kaimynais? Ar kaimynai patenkinti mumis? Su kaimynais mes neišvengiamai kuriame draugišką ar priešišką santykį. Santykis toks pat svarbus, kaip ir su giminaičiais, draugais ar bendradarbiais. Ir nuo santykio kokybės priklauso mūsų gyvenimo gerovė. Apie blogus kaimynus galime išgirsti daug skundų. Nevilties kupini pasakojimai apie kaimynus mumyse formuoja sampratą, kad kaimynas – tai dar vienas blogis ar kenkėjas. Gal todėl vis dažniau vengiame kaimyniškų santykių?

Gerai sutardami su kaimynais galime tikėtis jų pagalbos, jaustis naudingi ir svarbūs, galime gyventi saugiau ir ramiau. Kaimynai mato ir žino apie mus tokių dalykų, kuriuos galime nutylėti bendraudami su bendradarbiais ar nuslėpti nuo giminaičių. Su giminaičiais susipykę galime nesimatyti metų metais, ir dėl to neskaudės galvos, o su kaimynais tenka susitikti kiekvieną dieną. Jeigu norime gerai sutarti, reikia puoselėti gerus santykius. Tuomet tas likimo siųstas „kaimynas“, kuris yra nekokios nuomonės apie kitą  kaimyną, tiketina taps supratingesnis.

Būkime sąžiningi ir pažvelkime, kaip mes patys elgiamės su kaimynais? Ar norėtume, kad taip elgtųsi su mumis? Dėl gerų santykių su kaimynais verta pasistengti, skirti daugiau dėmesio, nes juk, “kaip šauksi taip atsilieps”. Būna taip, kad mes nesivarginame pasisveikinti, pasisiūlyti pagelbėti, skirti laiko, kad išklausytume. Norint gerų santykių, deja, reikia nevengti įdėti ir pastangų. Parodykime iniciatyvą, imkime ir pakvieskime kaimyną kavos, raskime laiko nuoširdžiam, be pykčio ir pavydo pokalbiui. Maloniai praleistas laikas keičia požiūrį ir skatina atrasti daugiau laiko bendravimui. Jei nepavyksta bendrauti draugiškai, bendraukime  formaliai, nors nervų ląstelės ilsėsis, o ne dirbs, bus žymiai sveikiau.

Bendravimo su kitais žmonėmis problemą sukelia nesugebėjimas gyventi savo gyvenimo ir palikti kitus ramybėje, jei taip nutinka, tiesiog  leiskime  sau ir kitiems būti, būti   kaimynais, kurių nepasirinksi.

Sigitas Stankūnas