Paslaptis atskleista- šiemet Paupių bendruomenės originali eglutė -“Vaikystė”

Jau tapo tradicija, kasmet, spalio- gruodžio mėnesiais, rengti originalios eglutės konstravimo kūrybines dirbtuves. Tai tampa  bene didžiausiu metų iššūkiu Paupių bendruomenei. Ne išimtis ir šie, 2021-ieji metai. Sukonstruotos  Originalios paupiškių eglutės kasmet džiugina klaipėdiečius ir miesto svečius  Klaipėdos m apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos “Kalėdinių eglučių kiemelio” šventėje ir dalyvauja jų organizuotame konkurse. Šiemet šiame renginyje dalyvausime jau penktą  kartą. 2017 m. užimta garbinga III vieta. 2018 m. buvome nenugalimi t.y. užimta I vieta. Mūsų iš kvadratėlių nerta net dviejų metrų eglė džiugino ne tik klaipėdiečius, bet ir Lietuvos gyventojus bei atvykusius iš užsienio. Mirgėjo spauda, rašė visi portalai, rodė televizijos, kalbėjo radijo stotys. 2019 m. Originali eglutė iš sagų  taip pat užėmė I-ąja vietą bei pasiekė Aukščiausios sagų dekoracijos  Lietuvos rekordą. Eglutės aukštis 3 m 30 cm, skersmuo 1 m 57 cm. Šis rekordas bus patalpintas šiuo metu dar ruošiamoje ir planuojamoje išleisti Lietuvos rekordų knygoje, o pati eglutė ir Paupių bendruomenė sulaukė labai didelio žiniasklaidos dėmesio. Praeitų metų eglutė buvo  „Eglutė- Klaipėda“   bei skirta mūsų miestui, klaipėdiečiams. Šioje eglutėje sutilpo Paupių gyvenamasis rajonas su Bachmano dvaro pastatais, gatvėmis ir jose važiuojančiomis mašinomis, Danės upe su Biržos tiltu ir Meridianu bei senamiesčio pastatais, miesto gyvenamieji rajonai ir t.t. Laimėta II-a vieta Klaipėdos m apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos “Kalėdinių eglučių kiemelio” konkurse.

Šiandien ta diena, kai jau galime atskleisti paslaptį, kurią net keletą mėnesių slėpėme, ragindami visus ateiti į Paupių bendruomenės Originalios eglutės konstravimo kūrybines dirbtuves. Tai kokia ta Paupių bendruomenės originali eglutė yra šiemet?

Šiemet mus eglutė nukels į vaikystę. Net 3 metrų aukščio ir 2.2 m pločio gražuolės viršūnę puošia lėktuvas, kuris paberia ant žaliaskarės net 5235 vnt. vaikiškų žaisliukų: kinderių, mašinėlių, lėlyčių, kaladėlių ir t.t.

Šiuos žaisliukus paaukojo daugiau nei 32 gyventojai iš Paupių, Klaipėdos miesto bei rajono, Vilniaus ir t.t.. Ačiū tariame ir naudotų vaikiškų žaislų parduotuvei “Žaislynėlis”. Prie Originalios eglutės konstravimo darbų prisijungė daugiau nei 30 Paupių gyvenamojo rajono gyventojų, tame tarpe ir mažieji paupiškiai. Daugiau nei mėnesį, gyventojai rinkosi į šias kūrybines dirbtuves, negailėdami nei savaitgalių, nei dienų, nei rankų konstruojant šią gražuolę.

Originalios eglutės “Vaikystė” idėjos autorė – paupiškė Sandra Sčavinskienė, nepirmus metus aktyviai įsitraukianti į bendruomeninę veiklą, teikianti originalių eglučių idėjas, idėjas Paupių gyvenamojo rajono gražinimui bei gyventojų aktyvumo skatinimui.

Į Originalios eglutės konstravimo kūrybinių dirbtuvių pasiruošimą (medžiagų  rinkimą) kasmet aktyviai  įstraukia ne tik paupiškiai, klaipėdiečiai bet ir projekto partneriai, Klaipėdos rajono Gindulių bendruomenės nariai. Šiemet taipogi sulaukėme jų pagalbos renkant žaisliukus.

Tai tęstinės kūrybinės dirbtuvės. Jos laukiamos ir planuojamos jau nuo sausio mėn., kaskart įtraukiant vis daugiau žmonių į šią iniciatyvą, taip skatinant bendruomeniškumą, nuoširdų bendravimą bei aktvumą.

Projektą “Bendrystė veža” bei Originalios eglutės konstravimo kūrybines dirbtuves finansavo Socialinės apsaugos irdarbo ministerija bei Klaipėdos m. savivaldybė.

https://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/naujiena/per-lietuva/ant-egles-saku-nuo-masineliu-iki-barbiu-nugule-5-235-zaislai-642-1612034?fbclid=IwAR1XO6JBufX9E3hrGvw7lAr2MIAnyi4xlwumQsk7tLAiaMSSNDutrKYx9mU

https://www.lrt.lt/naujienos/gyvenimas/13/1562721/kaledinei-eglei-papuosti-paupiskiai-surinko-per-5-tukst-vaikisku-zaisliuku-ir-pavadino-ja-vaikyste?fbclid=IwAR1sYwJ5706LAb2xvPxow3KMd3lbcM-DmKJ9FPpnCrFfJyh6bKF9RVgzRJI

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000189902/kaledinemis-eglemis-stebinanti-paupiu-bendruomene-prisimine-vaikyste-zaliaskare-sukure-is-tukstanciu-zaisliuku?fbclid=IwAR38CBPf-niZguLaZq6AEaitR8Shc1sK3HeCj7nCUqDyuzgRoyD0lT50rkU

https://www.lrytas.lt/bustas/pasidaryk-pats/2021/12/27/news/tokios-kaledu-egles-lietuvoje-nebuvo-ant-saku-tilpo-daugiau-kaip-5-tukst-zaislu-21846686

https://www.delfi.lt/projektai/kaledos/stebuklingas-miskas-visai-ne-pasaka-tereikia-uzsukti-i-viena-kiemeli-klaipedoje-ir-egluciu-istorijas-nesiosites-sirdyje.d?id=88908501