Paupių bendruomenės lyderiai gilino civilinės saugos žinias: pasiruošimas – ne panikai, o atsakomybei

Kas būtų, jei vieną dieną Paupiuose staiga įvyktų sprogimas, nutrūktų elektros tiekimas, pasigirstų neįprastas triukšmas, o telefone – pranešimas apie pavojų?
Ar žinotume, kur eiti, ką daryti ir ką pasiimti?

Atsakymų į šiuos ir daugelį kitų klausimų gegužės 15 d. ieškojo ir Paupių bendruomenės lyderiai, dalyvavę civilinės saugos mokymuose Klaipėdos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Tai – vienas iš dešimties priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos bei Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos inicijuotos programos renginių, skirtų bendruomenių lyderiams visoje Lietuvoje.

Kartu su Klaipėdos bendruomenių asociacijos nariais, seniūnaičiais ir kitais aktyviais miestiečiais, Paupių bendruomenės atstovai gilino žinias apie veiksmus ekstremalių situacijų metu, pirmosios pagalbos suteikimą, šeimos pasirengimo planą, tai, ką būtina turėti išvykimo krepšyje, bei susipažino su LT72 mobiliąja programėle – naudingu įrankiu krizių metu ir t.t.

Teorinę dalį papildė ekskursija po Klaipėdos PGV – dalyviai iš arti pamatė gelbėtojų techniką, įrangą ir išgirdo apie jų darbą iš pačių ugniagesių. Tai buvo ne tik įdomi, bet ir prasminga patirtis.

„Iki šiol civilinė sauga atrodė labai tolima tema, bet šie mokymai viską sustatė į vietas. Supratau, kad pasiruošimas – tai rūpestis ne tik savimi, bet ir visa bendruomene. O tokia atsakomybė prasideda nuo žinojimo,“ – įspūdžiais dalijosi viena iš Paupių bendruomenės atstovių.

Mokymų pabaigoje visiems dalyviams įteikti pažymėjimai, tačiau svarbiausias išsineštas „bagažas“ – atsakomybės už save ir savo bendruomenę suvokimas. Netikėtos situacijos nesirenka nei vietos, nei laiko – o pasirengimas joms gali lemti viską.

Dėkojame organizatoriams, lektoriams ir Klaipėdos PGV komandai už profesionalų požiūrį, bendradarbiavimą ir svarbią patirtį, padedančią stiprinti ir Paupių bendruomenės atsparumą.