Paupių bendruomenės staigmena klaipėdiečiams- Originali Kalėdų eglutė “Klaipėda”

Jau ketvirtus metus Paupių bendruomenė stebina klaipėdiečius savo sukurtomis Originaliomis Kalėdų eglutėmis. Dar 2017 m. eglutė buvo papuošta natūraliais gyventojų pagamintais žaisliukais ir pelnė garbingą III-ą vietą Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos “Kalėdinių eglučių kiemelio” konkurse. 2018 m. bendruomenė nustebino iš kvadratėlių nerta vašeliu net dviejų metrų aukščio eglute. Laimėta I- a vieta. 2019 m. Originali eglutė iš sagų taip pat užėmė I-ąją vietą bei pasiekė Aukščiausios sagų dekoracijos Lietuvos rekordą. Eglutė siekė 3 m. 30 cm., skersmuo 1m. 57 cm. Šis rekordas bus patalpintas ruošiamoje, naujoje Lietuvos rekordų knygoje. Kokia Paupių bendruomenės eglutė yra šiemet?

Pagaliau galime atskleisti paslaptį, kokia yra šių metų Paupių bendruomenės Originali eglutė. Ogi eglutė “Klaipėda”.

Dar pirmojo karantino laikotarpiu, kovo mėn., eglutės “Klaipėdos” idėja kilo bendruomenės narei Sandrai Ščavinskienei, kuri paskyrė daug laiko , kad ši eglutė suspindėtų visu gražumu.

Parengiamieji darbai prasidėjo dar rugsėjo mėnesį, buvo prašoma gyventojų, bendruomenės vaikučių paaukoti gražiam tikslui savo nereikalingus mažus žaisliukus. Į prašymą atsiliepė nemažas būrys gyventojų, tad dalis žaisliukų liko nepanaudota. Tikimės juos gražinti , kai tik bus galimybė susitikti.

Pačios eglutės konstravimo darbai prasidėjo dar spalio mėnesį. Bendruomenės vyrų buvo sukonstruotas bei suvirintas eglutės karkasas.

Beveik du mėnesius vyko eglutės konstravimo darbai. Tiek eglutės idėja, tiek eglutės konstravimo darbai vyko labai sunkiu ir neįprastu mums karantino laikotarpiu. Džiaugiamės, kad pati eglutė sudaryta iš daug smulkių detalių, kurias gyventojai galėjo kurti namuose, saugiai.

Buvo surengtos net 4 Originalios eglutės konstravimo kūrybinės dirbtuvės, iš jų net dvi virtualios, tačiau jų nepakako, tad buvo sukurta grupė, kur moterys kasdien dalinosi padarytais darbai ir idėjomis. Smagu, kad prie šių veiklų prisijungė ir vyrai. Vieni gamino suoliukus ir autobusų sustojimus, kiti arką. Vaikučiai pagamino visą Taravos Anikės aikštę, kuri puikuojasi šalia eglutės įpakuota kaip dovana klaipėdiečiams.

Kaip bebūtų gaila, tačiau karantinas pakoregavo Originalios Kalėdinės eglutės “Klaipėdos” kūrimo planus, tad didžioji dalis darbų teko Sandrai Ščavinskienei, bendruomenės narei. Jos dėka, visi bendruomenės narių darbai, buvo sudėlioti į bendrą visumą. Pati eglutė sudaryta iš 5 aukštų. Kiekviename aukšte atsispindi tam tikri Klaipėdos fragmentai.

Pirmas, didžiausias apatinis aukštas skirtas Paupiams, mūsų gyvenamajam rajonui. Čia išsidėstę namai, gatvės, vienas iš Bachmano dvaro komplekso elementų t.y. prieglaudos pastatas, Jaunystės g. 12, pastatytas 1881m. ant senosios prieglaudos pamatų.

Kituose aukštuose įkurdintas senamiestis su Biržos tiltu, Danės upe, Arka, Meridianu bei kitais Klaipėdos simboliais.

Originali eglutė “Klaipėda” suformuota iš natūralių medžiagų. Panaudotos samanos, medžio šakelės, eglišakiai, kavos tirščių likučiai, arbatžolės, kavos pupelės, kuriomis imituoti akmenys ir t.t. Iš pakulų puikiai pavyko pagaminti eglutes. Namų stogai iš popieriaus, kuris apsuktas lipnia juosta. Visuose namuose spinduliuoja jaukumas, dega šviesos. Namai padaryti iš specialios medžiagos, nebijančios nei lietaus nei šalčio. Gatvėse važinėja mašinos, prie namų smagiai laksto šuniukai, krypuoja antytės ir t.t.

Šios Originalios eglės “Klaipėda” aukštis didesnis nei 2 m. 50 cm., o skersmuo apie 1,6 metro. Prie šio kalėdinio grožio prisidėjo daugiau nei 15 gyventojų.

Paupių bendruomenės Originalią eglutę pamatyti galite Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos kiemelyje iki 2021m. sausio pradžios.

Originali eglutė “Klaipėda” yra Asociacijos Paupių bendruomenės projekto “Bendruomeniškumą stiprinančios iniciatyvos Paupiuose” viena iš veiklų. Šį projektą finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, administruoja Klaipėdos m savivaldybė.

https://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/naujiena/per-lietuva/nepaliauja-stebine-ant-unikalios-egles-saku-visa-klaipeda-nuo-sviecianciu-namuku-iki-meridiano-642-1421448?fbclid=IwAR0ait7jS73IEzRBGFNq7kAR6wL_pIGS6-I3fjp9IxaH0BEohR5-XwNpvRg#_

https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2020/12/15/news/bendruomene-sukure-isskirtine-kaledu-egle-klaipeda-ant-jos-saku-visas-miesto-gyvenimas-17518299/?fbclid=IwAR3rnspwN4VNyUZvbN7CkoI5gMYm12W_77RwUlk50t-LceRgkAA7GuhGhVU

https://www.ve.lt/naujienos/ve-rekomenduoja1/skaityk-dabar/kaledine-dvasia-sklando-tusciose-gatvese-1844057/?fbclid=IwAR3w2d2_4FozQrjUxaN3iZdoaR0nvHVjTJaA9vIdP-o3SECxzeaIsXfOzzc

https://www.lrt.lt/naujienos/gyvenimas/13/1307934/paupiskiai-trecius-metus-egle-kuria-savo-rankomis-siemet-isdygo-visas-miestelis?fbclid=IwAR0WPGPhs4H-dO0zNub8XJSElR2aJI40j-gtL1ZGUzKwHJiWpeph3Z8NS-0

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000134709/zinios-antraja-kaledu-diena-savivaldybiu-patikros-postuose-vel-nepraleista-per-3-tukst-automobiliu?fbclid=IwAR1MbRXTOWq09vXfEzLwehsefMNiretfVvnxdfgIy_BfoTGIXWJEzykajM0

Pagarbiai,

Asociacijos Paupių bendruomenės vadovė
Regina Baguckienė