Paupiuose pastatytas pirmasis lauko treniruoklis

Dar 2019 metais būdami partneriais Klaipėdos valstybinės kolegijos (KVK) rengtame projekte “Darni aplinka – sveika visuomenė”, kartu su ja įsirengėme Sveikatingumo taką Paupiuose bei pastebėjome, kad gyventojai noriai juo naudojasi, tačiau pasigesdavo sportavimui skirtų lauko treniruoklių, kuriais galėtų naudotis kiekvienam gyventojui patogiu metu.

2020 m. vasario mėn.  Asociacija Paupių bendruomenė vykdė Paupių raj. gyventojų “Paupių gyvenamojo rajono aplinkos tvarkymo” apklausą, kurios metu paaiškėjo, kad šis rajonas taptų patrauklesnis, jei jame atsirastų lauko treniruokliai sportavimui. Tad norint, kad gyventojų sutelktumas būtų  vykdant ne tik įvairias įdomias veiklas, edukacijas, rengiant bendras šventes, bet ir  drauge sportuojant, teko imtis darbų iš peties, pastatant pirmąjį lauko treniruoklį Paupiuose, nes sportas lauke – prie namų, yra priimtiniausias daugumai mūsų rajono gyventojų.

Lauko treniruoklis tapo viena iš pramogų pradėti aktyviau sportuoti ir jaunimui gyvenančiam mūsų rajone. Kadangi neturime vaikų žaidimo aikštelės, tikime, kad į sportavimą lauke įtrauksime ir vaikus.  

Ateityje planuojame plėsti šią lauko treniruoklių zoną, pastatant naujus treniruoklius ir skatinant jais naudotis visus gyventojus, nes sportuojantys žmonės yra sveikesni, judresni, geriau jaučiasi, lengviau keliasi rytais ir visą dieną būna žvalesni, labiau pasitiki savimi. Kadangi vyresni Paupių bendruomenės nariai, senjorai ar neįgalūs gyventojai, yra uždaresni, nedrąsūs, nepasitikintys savimi, labiau atsiskyrę nuo visuomenės, toks jų įtraukimas į bendruomeninį gyvenimą per sportą taps labai veiksmingas. Jie galėtų anksti rytais ar jiems patogiu laiku išbandyti šį  sportavimo būdą, tinkantį  įvairaus amžiaus bei sveikatos žmonėms.

Pagarbiai,

Asociacijos Paupių bendruomenės vadovė
Regina Baguckienė