Per Žemaičių kultūrą – į bendruomeniškumą

Dar visai neseniai pagaminę kalėdinę eglę puoštą sagomis, 2019 m. gruodžio mėn. 14 d. Asociacija Paupių bendruomenė įžiebė dar vieną žaliaskarę. Šįkart ji buvo puošta pačių gyventojų gamintais žaisliukais – varpeliais.

Kaip pasakojo Asociacijos Paupių bendruomenės vadovė Regina Baguckienė, jau trečius metus bendruomenės puošiama eglė kaskart būna kitokia, tačiau Paupių gyventojams idėjų tikrai netrūksta.

Kaip prasitarė, šiemet žaliaskarė pasipuošė pačių gyventojų gamintais baltais kalėdiniais įvairaus dydžio varpeliais ir šimtais spalvotų lempučių.

„Nors oras ir nelepino, susirinko nemažas būrys paupiškių, Klaipėdos rajono gyventojų bei svečių, kitų bendruomenių atstovų ir t.t. Šventėje dalyvavo ir Asociacijos Paupių bendruomenės partneriai – VšĮ Dienos centras “Kelias kartu” direktorė Vida su auklėtiniu Nojumi bei jo mama“, – svečius vardijo bendruomenės vadovė bei sakė, kad skambant kalėdinėms dainoms gyventojus eglės įžiebimo metu aplankė ir Kalėdų senelis, įteikdamas dovanėles ne tik mažiausiems, bet ir aktyviausiems Paupių gyventojams.

Paupiškių įžiebtą eglę, kaip ir praėjusiais metais, buvo galima rasti stovinčią šalia Klaipėdos Valstybinės Kolegijos, o džiaugtis ja – iki Trijų Karalių.

Apibendrindama besibaigiančius 2019-uosius R. Baguckienė džiaugėsi, kad metai Paupių bendruomenei buvo išties puikūs, be galo įdomūs, darbingi bei bendruomeniški.

„Turėjome daug renginių, projektų, o prie mūsų bendruomenės prisijungė dar daugiau gyventojų“, – sakė ji.

Tiesa, šia gražia, jau tapusia tradicija eglės įžiebimo švente, baigėsi ir bendruomenės įgyvendintas projektas „Per žemaičių kultūrą – į bendruomeniškumą“, kurį finansavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, administravo Klaipėdos miesto savivaldybė.

Kadangi 2019-ieji metai buvo paskelbti Žemaitijos metais, kaip tikino atstovė, Paupių bendruomenė juos ir paminėjo žemaitiškai.

„Aplankėme  Plungės Oginskio rūmus, Žemaitės memorialinį muziejų  Bukantės dvaro sodyboje, kur vyko žemaičių kulinarinio paveldo edukacijos.

Pabuvojome Žemaitijos sostinėje – Telšiuose.

Aplankėm Platelius, kur vyko pynimo iš popieriaus edukacijos bei drožimo iš medžio užsiėmimai.

Surengtos audimo edukacijos. Audimo paslapčių mokė istorikė Ona Zelenienė.

Vyko žaisliukų gaminimo edukacijos.

Sukonstravome ir originalią Kalėdinę eglę iš sagų, kuri puošė Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės bibliotekos “Kalėdinių eglučių kiemelį“, – sakė bendruomenės vadovė.

Pasiekėme Aukščiausios sagų dekoracijos Lietuvos rekordą!

„Mūsų eglutės aukštis siekia 3,30 m., skersmuo- 1, 57 m. Eglutė sukurta  iš sagų, tam tikrais pereinančių spalvų raštais. Šių raštų bei snaigių  autorės Rūta Turskienė ir  Sandra Ščavinskienė. Sunaudota daugiau nei 6,5 kg. karštų klijų“, – teigė R. Baguckienė.

„Paupių  eglutės įžiebimas tapo gražia tradicija, kurios metu pasidžiaugiame per metus nuveiktais darbais, o jų išties yra labai daug. Mus jungia noras gyventi gražiau, sveikiau, pozityviau. Paupiuose yra daug iniciatyvių ir darbščių žmonių, tad ką sugalvojame, nors iš pradžių atrodo kaip utopija, įgyvendiname. Linkiu brangiems paupiškiams didžiuotis savo rajonu, ir ateinančiais metais būti aktyviems ir kūrybingiems. Tik kartu veikdami mes galime viską!“- Jai antrino Paupių seniūnaitijos seniūnaitė Rasa Arcišauskienė.

Parašykite komentarą