Sveika ir veikli bendruomenė

Tik susikūrusi Asociacija Paupių bendruomenė labai aktyviai ėmėsi darbų. Vykdydami Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, pagal nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017-2019 m. veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonės “ Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse” įgyvendinimo aprašą, dar tais pačiais 2017 -ais metais Paupių bendruomenė parengė ir įgyvendino projektą “Sveika ir veikli bendruomenė” bei pasiūlė gyventojams galimybę sveikai ir turiningai gyventi, kartu leisti aktyvų laisvalaikį, norėdami, kad sportas sujungtų kaimynystei ir pagerintų gyvenimo kokybę.

      Nors lapkričio – gruodžio mėn. orai ir nelepino klaipėdiečių, bendruomenės nariai aktyviai ir reguliariai mankštinosi gryname ore. Tokių mankštų buvo net 12. Taip pat, buvo surengtos 3 taisyklingo  šiaurietiško ėjimo lazdomis pamokos bei žygiai po gyvenamąją teritoriją. Bendruomenės nariai buvo kviečiami į paskaitų ciklą apie sveiką gyvenseną.

Šis paveikslėlis neturi alt atributo; jo failo pavadinimas yra P1000622-1024x768.jpg

      Daugiausiai gyventojų pritraukė lapkričio mėn. 19 d. įvykusi sporto šventė “Sveika ir veikli bendruomenė”, kuri prasidėjo bendra visų atvykusiųjų mankšta. Bendruomenės  nariai, kuriems nesvetimas sportas, juokas ir bendravimas, dalyvavo įvairiose rungtyse. Vyko šiaurietiško ėjimo pamokos, baudų metimo, smiginio konkursai. Nuotaikingos rungtys su netradiciniu inventoriumi pakvietė vaikus, šeimas bei senjorus.

Didžiausio populiarumo tarp bendruomenės narių sulaukė krepšinio 3×3 varžybos. Čia varžėsi net 7 komandos. Visų nugalėtojų ir prizininkų laukė ne tik gera nuotaika, bet ir taurės, prizai ir siurprizai. Dalyviai buvo vaišinami karšta arbata ir saldumynais.

Šis paveikslėlis neturi alt atributo; jo failo pavadinimas yra P1000355-1024x768.jpg

 Po šventės dalyviai dar ilgai dalijosi įspūdžiais ir džiaugsmingomis akimirkomis bei išreiškė norą ir kitąmet dalyvauti dar didesnėje šventėje, kad tai taptų gražia tradicija Paupiuose, pratęsti rytines bendras mankštas gryname ore bei šiaurietiško ėjimo popietes. Fotoaparatu įamžintos  akimirkos sugulė į Paupių bendruomenės albumą. Tegu būna tai gražios tradicijos pradžia.

 Visų šių norų ir įdėjų nebūtume įgyvendinę be savo partnerių – Klaipėdos valstybinės kolegijos ir Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro pagalbos.

        Drąsiai galima  teigti, kad pirmasis projektas “Sveika ir veikli bendruomenė“ pavyko. Sutelkėme nemažą būrį sportuojančių gyventojų, o svarbiausia, susibendravome ir pagerinome savo gyvenimo kokybę. Nepriklausomai nuo gyventojų amžiaus – veiklos užteko visiems. Šis laikotarpis Paupių bendruomenėje buvo iš tiesų puikus, gražus ir, manome, kad pavykęs.