Vasaros palydėtuvės

Jau tapo tradicija Klaipėdoje, Paupių gyvenamajame rajone palydėti vasarą linksmai. Šiemet ji, buvo ypač judri ir smagi.

Nuo pat vidudienio, jaunųjų paupiškių laukė edukacinė programa “Tradiciniai lietuvių liaudies žaidimai ir pramogos”. Veiklos turėjo ne tik mažieji, bet ir suaugę. Išbandė jėgas įdomiose etno rungtyse.

Renginio dalyvių laukė ir kitos pramogos bei smagūs žaidimai.

Vasaros palydėtuvių šventė nebūtų buvusi tokia linksma, jei vaikams nebūtų buvę pramogų. Tuo pasirūpino Andriui Žymančius. Vaikai galėjo pramogauti čiuožinėjant nuo batuto.

Kasmet Paupių bendriomenės Vasaros Palydėtuvių šventės metu, paupiškius nudžiugina ir prisijungiantys Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados “Žemaitija” kariai. Šiemet jie surengė neįprastą, labai įdomią rungtį šventės dalyviams. Paupiškiai galėjo išbandyti jėgas karinio karinio sunkvežimio „UNIMOG-U 5000“ stūmimo rungtyje. Net trys komandos varžėsi dėl Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados “Žemaitija” įsteigtų prizų. Finalinėje rungtyje, stumiant sunkvežimį į kalniuką nugalėjo jungtinė paupiškių ir mažeikiškių komanda.

Šventės metu ypač didelio susidomėjimo sulaukė pagalbininkės ir patarėjoms kuriant geresnę aplinką ir saugesnę kaimynystę – Klaipėdos miesto policijos bendruomenės pareigūnės. Jų užduotys privertė rimčiau susikaupti ir ilgėliau užtrukti jas sprendžiant ne tik vaikus, bet ir suaugusius.

Vasaros palydėtuvių renginio metu buvo ne tik įvairių pramogų vaikams ir suaugusiems, bet ir daug muzikos. Šventės metu koncertavo akustinės , roko ir pop muzikos atlikėjas bei dainų autorius Ignas Stonkus, scenoje jau nuo 2008-ųjų, dažnai klausytojų apibūdinamas trim žodžiais kaip “švelnus ir rokavas šoumenas”. Jo programoje – autorinės dainos ❤️ ir populiarūs “koveriai” lietuvių, anglų, ispanų, italų bei rusų kalbomis. Pastaruoju metu šis atlikėjas dalyvavo didžiuosiuose Lietuvos televiziniuose projektuose – Lietuvos Balsas bei Aš Matau Tavo Balsą.

Visada malonu, kai Vasaros Palydėtuvių šventėje apsilanko ne tik paupiškiai, bet ir bendruomenės draugai, kitos bendruomenės, bendraminčiai ir mieli svečiai.

Šiemet Paupiuose svečiavosi ir NVO socialinio verslo atstovės iš Mažeikių – tai “Būk su manimi”, ” Dirbinyčia” bei vietos bendruomenė “Po klevu”. “Būk su manimi”- tai organizacija, dirbanti su tekstile ir teikianti neatlygintiną pagalbą gyventojams krizinėse situacijose: gaisras, liga, netektis ir pan. Dirbtuvių namai – Dirbinyčia taip pat yra socialinis verslas, Abi šios organizacijos, dirba toje pačioje srityje kartu, tad suspėja dar ir pravesti tekstilės edukacijas žmonių grupéms, dalyvauja Skurdo mažinimo tinklo veiklose, dirba su probacijos tarnyba, palaiko artimus ryšius su Mažeikių Caritas organizacija, Šiaulių ukrainiečių integracijos centru Malva, Kauno Valdorfo mokykla. Šios moterys -NVO akademijos absolventės bei Poveikio akademijos III vietos laimėtojos.

Vasaros palydėtuvės- ypatinga diena Paupių bendruomenei. Taip jau sutampa, kad tai ir bendruomenės gimtadienis. Šiemet jis jau 6-asis, tad visi susirinkę palinkėjo vieni kitiems dar daug prasmingų darbų, didžių laimėjimų, jaukių apsikabinimų, šiltų bendrystės dienų, malonaus dėmesio, begalės įdomių veiklų drauge bei kitų gyvenimo dovanų, kad šypsotųsi ir laimę kiekvienam dalintų kiekvienas sutiktas žmogus.

Vasaros palydėtuvių šventė nebūtų tokia linksma, jei ne visas būrys savanorių ir pagalbininkų. Pati didžiausia padėka skrieja Paupių bendruomenės valdybai- tai Ernestai Haurylavets ,Martynui Gainai, Nijolei Sagatauskienei, Rasai Arcišauskienei ir jų šeimos nariams už pagalbą organizuojant šią šventę, patarimus, įdėtą darbą pasiruošiant jai, kuriant vaikų erdves piešimui ir žaidimams ir t.t. Dėkojame Martynui ir Aurelijai už sukurtus įdomius specialiai šiai šventei stalo žaidimus, Ernestai – už rungties su šluotomis pravedimą ir t.t. Visų šių žmonių darbų net neįmanoma išvardyti.

Didžiulė padėka Birutei Norkienei, puošusiai šventės teritoriją gėlėmis, šalia įsikūrusios parduotuvės pardavėjoms už galimybę, kol paupiškiai linksminsis, priglausti didžiulį, daugiau nei 5 kg. sveriantį tortą.

Projektą “Ateitį kuriame patys” ir Vasaros Palydėtuvių šventę finansavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Klaipėdos miesto savivaldybė.

Pagarbiai,

Asociacijos Paupių bendruomenės vadovė

Regina Baguckienė