Kelionės stiprina bendrystę

Tęsiant ankstesnių Asociacijos Paupių bendruomenės organizuotų kelionių kryptį ir veiklas, kur paupiškiai dalyvavo drožimo iš medžio užsiėmimuose, audimo, pynimo iš popieriaus, duonos kepimo, saldainių gaminimo,  žemaičių kulinarinio paveldo, karaimiškų kibinų kepimo edukacijose, šiemet “Bendrystė veža“  projekto metu buvo aplankyta Aukštaitija. Pažintis su Molėtų kraštu prasidėjo nuo Balninkų, VŠĮ Universalaus daugiafunkcinio centro “Kaiminystės namai”, įsikūrusios paveikslų galerijos, kur  eksponuojami grafiko Stasio Aukštuolio, liaudies menininkės Onos Pusvaškytės, tapytojo Vlado Miškinio darbai.

Tame pačiame pastate įsikūręs irpirmasis specializuoto stiklo dirbinių muziejus Lietuvoje, kur eksponuojami XX-XXI a. sandūroje veikusių Lietuvoje stiklo fabrikų bei gamyklų pagaminti stiklo dirbiniai, XVII-XIX a. veikusių stiklo manufaktūrų stiklo dirbinių duženų ir ugniai atsparių medžiagų liekanos.

Kadangi aukštaitija nuo seno stebina visus miltiniais patiekalais, tad atvykę į Balninkus nepraleidome progos ir dalyvavome edukacinėje programoje „Aukštaičių valgiai – karalių stalui“. Paupių gyventojams buvo pristatyti net 4 aukštaitiški patiekalai: kukorai, karvojai, koldūnai ir Čičinsko kepsniai.

Sekanti kelionės į Molėtų kraštą sustojimo vieta – Lietuvos etnokosmologijos Muziejus, kuris įsikūręs netoli Kulionių kaimo, prie Želvų ežero. Tai pirmas ir vienintelis tokio pobūdžio muziejus pasaulyje.

Užkilus į 30 metrų aukštyje esančią apžvalgos aikštelę pasigrožėjome Aukštaitijos apylinkėmis.

Nuo pat pirmų akimirkų šio unikalaus muziejaus gidas privertė keliauninkus ne tik išsižioti, bet ir ištemti ausis, besiklausant pasakojimų apie dangaus platybes, žmogaus ir žmonijos ryšį su kosminiu pasauliu.

Puoselėjant bendruomenės tradicijas, skatinant gyventojus domėtis istorija, Paupių bendruomenė kasmet aplanko ir Lietuvos dvarus. Šiemet užsukome į Alantos dvarą, kur atidaryta Vaidoto Žuko meno galerijos ir  kitos kilnojamosios parodos bei įkurtas iš Alantos krašto kilusio palaimintojo Teofiliaus Matulionio muziejus.

Ši, Paupių bendruomenės, kelionė į Molėtų kraštą – viena iš projekto “Bendrystė veža” veiklų, kurį finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Klaipėdos miesto savivaldybė.

Asociacijos Paupių bendruomenės vadovė

Regina Baguckienė