Adventas- gerų darbų metas

Adventas – tai metas daryti gerus darbus. Tai laikas, kai turime sustoti nors minutėlei ir įsiklausyti į save ir aplinkinius. Tai metas, kai apmąstome ką gero padarėme ar dar turime suspėti padaryti. Vienas toks labai svarbus ir jau kurį laiką planuotas Paupių bendruomenės narių darbas – aplankyti net 30 ypač garbaus amžiaus senjorų paupiškių, pabendrauti, pasiteiraujant ir išsiaiškinant kokia pagalba jiems reikalinga.

Projekto „Bendrystė veža“ „Adventas- gerų darbų metas“ veikla yra skirta socialiai pažeidžiamiems bendruomenės nariams ir Paupių gyvenamojo rajono gyventojams, sulaukusiems +75 m. ir vyresniems. Klaipėdos m. Paupių gyvenamojo rajono teritorijoje gyvena nemažai vyresnio amžiaus žmonių. Pensijinio amžiaus gyventojai Paupiuose sudaro 7-14 %, o Jaunystės g., Rūko g. – net daugiau nei 21% nuo bendro gyventojų skaičiaus (2016 m.  Klaipėdos m. bendrojo plano monitoringo ataskaita), tad Paupių bendruomenė susiduria su senstančios visuomenės problema. 

Šios veiklos metu, advento laikotarpiu, pasitelkiant savanorius buvo aplankyti 30 Paupių gyvenamojo rajono garbingo amžiaus senjorų. Dauguma šių senjorų 80-90 ir daugiau metų. Aplankėme ir pačio seniausio Paupių gyvenamojo rajono gyventojo Justino Remėzos šeimą, kuris kitąmet švęs savo 100-ąjį jubiliejinį gimtadienį

Kadangi šios grupės senjorai pandeminiu laikotarpiu patenka į ypač aukštos rizikos grupę bei rekomenduojama jiems vengti lankytis viešose vietose, tame tarpe ir maisto parduotuvėse, o dažno gabingo amžiaus senjoro ir finansinės galimybės neleižia, tad, į kiekvieno garbaus amžiaus senjoro namus pasibeldėme ne tuščiomis, su dovanomis Šv. Kalėdų ir Kūčių stalui. Labai dėkojame Astos ir Kęstučio Vilavičių šeimai, prisidėjusiai, kad tas dovanų maišelis senjorams būtų pilnesnis.

Smagu, kad savo apsilankymu ne tik nustebinome bet ir nudžiuginome visus senjorus. Tie susitikimai buvo labai jautrūs ir šilti ne tik senjorams, bet ir mums, lankiusiems juos. Tokios akimirkos pačios brangiausios.

Šia veikla buvo įdiegtos naujos vertybės: tolerancijos vyresniems, vienybės, dėkingumo bei savitarpio pagalbos bendruomenės bendravime. Sustiprėjo šiame gyvenamajame rajone gyvenančių žmonių tarpusavio palaikymas ir parama.