Ar turėsime aktyvaus ir pasyvaus poilsio aikštelę Paupių gyvenamajame rajone?

2021 m. gegužės mėn. pirmą kartą Klaipėdoje startavo dalyvaujamojo biudžeto projektas, kurio tikslas – pakviesti uostamiesčio gyventojus aktyviai dalyvauti siūlant idėjas kaip pagerinti gyvenamąją aplinką ir vietos infrastruktūrą. Per nustatytą laiką Klaipėdos m. savivaldybei buvo pateikti net 33 klaipėdiečių pasiūlymai. Po specialistų peržiūros 16 –a pasiūlymų buvo atsisakyta, nes buvo pateikti ne visi reikiami dokumentai arba pasiūlymai prieštaravo miesto teritorijos detaliesiems planams. Atrinkta 17 miestiečių pasiūlymų, kuriuos Klaipėdos savivaldybė galėtų įgyvendinti, jei pasiūlymai sulauks klaipėdiečių palaikymo.

Nors Paupių bendruomenės iniciatyva buvo teikiamos net dvi gyventojų idėjos, deja į kitą etapą pateko tik viena, kurios tikslas – įrengti pasyvaus ir aktyvaus poilsio aikštelę šalia praeinančio dviračių ir pėsčiųjų tako palei Joniškės gatvę atkarpoje nuo Klemiškės gatvės iki Liepų gatvės tilto per Danės upę, skatinant gyventojus daugiau judėti, bendrauti, pailsėti, paskaityti, gerai praleisti laiką. Šiuo metu palei Joniškės gatvę nutiestą dviračių ir pėsčiųjų taką nėra nei vienos pasyvaus ir aktyvaus poilsio aikštelės, o einančių, bėgiojančių ir važiuojančių žmonių kiekis su kiekvienais metais didėja o šalia esančio Klaipėdos miesto Paupių gyvenamojo rajono gyventojai neturi viešųjų erdvių, kuriose galėtų pasportuoti, pabendrauti, maloniai praleisti laiką, pailsėti, paskaityti, pasikeisti knygą, susipažinti, tad siūloma tokia idėja yra naudinga visiems klaipėdiečiams. Siūloma aikštelės vieta pasirinkta kuo toliau nuo Joniškės gatvės. Aikštelę nuo gatvės skiria želdiniai – medžiai ir krūmai.

15 m ilgio ir 10 m pločio (150 m2) pasyvaus ir aktyvaus poilsio aikštelėje būtų galima vaikams, jaunuoliams ir suaugusiems sustoti nuo ilgo važiavimo ar ėjimo, pailsėti, užkąsti, paskaityti, pažaisti prie vaikams ir suaugusiems skirtų stalų, pasportuoti / pasimankštinti su kojų, rankų ir pilvo raumenims skirtais treniruokliais. Kad būtų patogu važiuojantiems dviračiais ir/ar paspirtukais sustoti aikštelėje ir saugiai palikti transporto priemonę, būtų įrengti 5 vietų dviračių ir 6 vietų paspirtukų stovai, atsisėdimui ir pailsėjimui – patogūs 4 suolai, stalai. Siūlomos 3 gėlinės suteiks aikštelei jaukumo ir gražumo. Gėlinės atskirs aikštelę nuo pėsčiųjų tako. Aikštelėje numatoma ir šiukšlinė. Pasyviam poilsiui numatyti ne tik stalai su suoliukais, bet ir knygų namelis po atviru dangumi, kur kiekvienas galės pasiimti paskaityti knygą aikštelėje ar neštis namo, ar atnešti nebereikalingus leidinius kitiems skaityti. Nors šalia praeinantys pėsčiųjų ir dviračių takai yra apšviesti, tačiau aikštelėje gali neužtekti šio apšvietimo, todėl siūlomi  saulės baterija pakraunami 2 šviestuvai.

Šalia siūlomos aikštelės praeinančiu dviračių ir pėsčiųjų taku naudojasi ne tik klaipėdiečiai, bet ir miesto svečiai. Šis dviračių takas “įeina” į Klaipėdos miesto dviračių takų tinklą. Siūloma aikštelė dar labiau populiarins dviračių ir pėsčiųjų takus palei Dangės upę. Įrengus aikštelę, padidės gyventojų noras atsisakyti automobilių ir važiuoti dviračiu/paspirtuku ar eiti pėstute. Siūlomos pasyvaus ir aktyvaus aikštelės nauda miestui ir jos gyventojams bei svečiams garantuota, tai įrodo didelis gyventojų aktyvumas naudojantis dviračių/pėsčiųjų taku atkarpoje nuo Liepų gatvės tilto per Danės upę iki Botanikos sodo, kurioje jau įrengtos aktyvaus ir pasyvaus poilsio aikštelės.

Šalia esančio Klaipėdos miesto Paupių gyvenamojo rajono gyventojai, kurie neturi bendrų viešųjų erdvių, turės galimybę pasportuoti, pabendrauti, maloniai praleisti laiką, pailsėti, paskaityti, pasikeisti knygą, susipažinti.

Siūlomos aikštelės įrengimas sekančiais metais turės tęsinį Dalyvaujamojo biudžeto 2022 m. idėjų pateikime, nes bus siūloma įrengti aktyvaus ir pasyvaus poilsio aikštelę atkarpoje nuo geležinkelio tilto iki Klemiškės gatvės.

Šia aktyvaus ir pasyvaus poilsio aikštele naudotųsi visi klaipėdiečiai, kurie važinėjasi ar vaikšto palei Joniškės gatvę nutiestais dviračių ir pėsčiųjų takais tame tarpe  šalia esančio Klaipėdos miesto Paupių gyvenamojo rajono gyventojai ir Klaipėdos miesto svečiai. Aikštele galėtų naudotis visų amžiaus grupių gyventojai. Tai – tėveliai su vaikais vežimėliuose, pėstieji, neįgalūs (tame tarpe su vežimėliais), važiuojantys  su paspirtukais, dviračiais, triratukais, žiemos laikotarpiu slidėmis, sportuojantys.

Tad ar turėsime aktyvaus ir pasyvaus poilsio aikštelę Paupių gyvenamajame rajone (investicinio projekto kodas: 204) dabar priklauso tik nuo pačių klaipėdiečių aktyvaus balsavimo.

Balsuoti galima  iki rugpjūčio 29 d. internetinėje platformoje https://dalyvauk.klaipeda.lt/   arba

https://dalyvauk.klaipeda.lt/budgets/2/investments/204?fbclid=IwAR11YZ5kfRNObmK4mHpxSyAjNJ8ppo-Wi6q6Vpk4t8Vj3H65q95IotLx4Tk

O tiems, kas nesinaudoja internetu, – atvykus į Klaipėdos m. savivaldybės administraciją (Liepų g. 11, 116 kabinetas  Daugiausiai gyventojų balsų sulaukusių idėjų įgyvendinimui finansuoti savivaldybė šiais metais yra numačiusi 100 tūkst. eurų.