IV-ame Cepelinų virimo Lietuvos čempionate Paupių bendruomenės komanda-ketvirta

Š. m. rugpjūčio 14 d., Gargždų Minijos slėnyje jau ketvirtą kartą vyko Cepelinų virimo Lietuvos čempionatas, siekiant populiarinti lietuvišką virtuvę, Lietuvos papročius ir tradicijas.

Magiškas ketvertuko skaičius, simbolizuojantis organizuotumą ir praktiškumą, šiais metais lydi Paupių bendruomenę ir yra ypatingas. Rugpjūčio 31 d. Asociacija Paupių bendruomenė švęs ketvirtą bendruomenės gimtadienį, tad “Paupių” komanda Cepelinų virimo Lietuvos čempionate dalyvauja nuo pat bendruomenės įsikūrimo, tai yra jau 4 kartą. Šiemet jame užimta garbinga 4 – a vieta bei laimėtas specialus prizas, įsteigtas UAB „Fishlita“, už išskirtinius raudonus cepelinus.

Net 12 žmonių “Paupių” komanda, kurios vyr. virėja jau ne pirmus metus yra Audronė Grigišienė, paskelbus, renginio organizatoriams Visuomeninei organizacijai “Bendrai visi”, čempionato startą, kibo į darbus. Buvo draugiškai skutamos bulvės, tarkuojamos, sunkiamos, prieskoniuojama mėsa įdarui, gaminami neįprasti, kitokios spalvos bei įvairių formų cepelinai. Smagu, kad prie darbų prisidėjo ir vaikai.

Šiemet, čempionate dalyvavusios 7 Klaipėdos miesto bei rajono komandos pagamino bei išvirė ant malkomis kūrenamų laužų 767 vnt. cepelinų, iš jų “Paupių” bendruomenės komanda apie 150.

Pirmieji cepelinai keliavo kompetetingai komisijai. Šiemet ją sudarė kultūros ekonomistas profesorius, italų dirigentas Christano Frattima, japonų operos solistė, mecosopranas Mae Hayashi, anekdotų karalius,humoristas ir laidų vedėjas Raimondas Šilanskas, Klaipėdos r. amatų centro direktorė Valė Krauleidienė bei komisijos pirmininkė , viešosios bibliotekos laikinoji vadovė Diana Ciparienė.

Kompetetingos komisijos sprendimu, verčiausios Lietuvos Cepelinų čempionato titulo bei, užėmusios pirmąją vietą , šiemet buvo iš Tauragės atvykusios moterys, atstovaujančios klubą „Raktas“. Antra vieta atiteko praeitų metų nugalėtojams Kiškėnų bendruomenei, treti – „Smilgynai ir kaimynai“. Nors Paupių komandos šūkis ir buvo “Cepelinai Paupių bus skaniausi iš visų”, deja bet liko ketvirti.

Norinčių paragauti skaniausių cepelinų, kaip ir kasmet nusidrieskė didžiulės eilės. Norint gaut cepelinų, šiemet buvo prašoma paaukoti, kas kiek gali, o surinktos lėšos buvo skirtos Veiviržėnų amatų centrui, kuriame bus surengta stovykla vaikams.