Bendrystė veža

Paupių bendruomenė ir toliau nepaliauja stebinti klaipėdiečių. Jei gruodžio 9 d. miesto gyventojai ir svečiai Klaipėdos apskrities  I. Simonaitytės bibliotekos „Kalėdinių eglučių kiemelyje„  išvydo  bendruomenės narių sukurtą „Vaikystės“ originalią kalėdinė eglutę iš daugiau nei 5235 vaikiškų mažų žaisliukų, tai gruodžio 18 d. 17 val., renginio „Kai Kalėdos ateina į Paupius“ metu, Paupiai nušvito šventinių girliandų gausa.

Net septynios šio gyvenamojo rajono  viešosios  erdvės pasipuošė  30- čia kalėdinių eglių, kurias įžiebė pats Kalėdų senelis. Atvykusių laukė garsiojo skrabalisto Karolio Šileikos koncertinis pasirodymas, linksmybės bei staigmenos.

Šiuo trankiu kalėdiniu renginiu Asociacija Paupių bendruomenė užbaigė projektą „Bendrystė veža“, kurį finansavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Klaipėdos m. savivaldybė.  Per ganėtinai trumpą laikotarpį buvo įgyvendinta labai daug veiklų. Viena iš jų, gėlių sodinimo akcija „Papuoškime Paupius gėlėmis“. Susibūrę gyventojai palei Joniškės gatvę, Rūko g., Klemiškės  gatvės  atskirose teritorijose, Jaunystės g. prie vandens telkinio pasodino daugiau nei 15 tūkst. daugiamečių gėlių svogūnėlių: tupių, narcizų ir krokų.

Suoliukų konstravimo kūrybinių dirbtuvių metu vyrai sumeistravo du lauko suoliukus. Nors buvo galima iš projektui skirtų lėšų nupirkti taip trūkstamus suoliukus, tačiau pačių paupiškių pagaminti suoliukai yra mielesni, o ir pats gaminimo procesas suartina bendruomenės vyrus.

Visi šie suoliukai turi ir vardus. Pernai pastatytas suoliukas buvo pavadintas Bendruomeniškumo suoliuku, tai šiais metais sukonstruoti ir pastatyti suoliukai tapo „Bendrystės“ bei „Sveikatingumo“. Ant šių suoliukų pakabintos išgraviruotos lentelės su suoliuko pavadinimu bei prasmingomis žymių žmonių mintimis.

Sukurtos ir dvi  atviros lauko bibliotekėlių erdvės, pastatyti  knygų nameliai, tad, atšilus orams,  gyventojai galės tose vietos turiningai leisti laisvalaikį, ne tik  skaityti  knygas  bet ir jas mainyti, atnešti savas, jau perskaitytas ir, galimai, nereikalingas.  Lauko bibliotekėlių įrengimas ir dalijimasis knygomis skatins ne tik  bendruomeniškumą mūsų gyvenamojoje aplinkoje, bet ir prisidės prie švietėjiškos veiklos bei skaitymo puoselėjimo.

Tęsiant ankstesnių Asociacijos Paupių bendruomenės organizuotų kelionių kryptį ir veiklas, kur paupiškiai dalyvavo drožimo iš medžio užsiėmimuose, audimo, pynimo iš popieriaus, duonos kepimo, saldainių gaminimo,  žemaičių kulinarinio paveldo, karaimiškų kibinų kepimo edukacijose, šiemet “Bendrystė veža“  projekto metu buvo aplankytas Molėtų kraštas,  dalyvauta edukacinėje programoje„Aukštaičių valgiai – karalių stalui“. Pabūvota  pirmajame  specializuoto stiklo dirbinių muziejuje. Aplankytas Lietuvos etnokosmologijos Muziejus, pasisvečiuota  Alantos dvare, kur atidaryta Vaidoto Žuko meno galerijos ir  kitos kilnojamosios parodos bei įkurtas iš Alantos krašto kilusio palaimintojo Teofiliaus Matulionio muziejus.

Kadangi kiekviena bendruomeninė veikla  neapsieina be savanorių pagalbos,  projekto  metu savanorystei buvo skiriamas ypač didžiulis dėmesys.  Raginant  gyventojus daryti daugiau negu ligi šiol, į  įvairias projektines veiklas buvo  įtraukti ne tik gyvenamojo rajono gyventojai, bet ir 25 savanoriai. Pasitelkiant juos „Adventas – gerų darbų metas“ veiklų metu, su dovanomis buvo aplankyta net 30 Paupių gyvenamojo rajono garbingo amžiaus (75 m. ir vyresnių) senjorų, pabendrauta, pasiteirauta,  kuom bendruomenės nariai, savanoriai galėtų šiems senjorams padėti.

Mažais žingsneliais, bet žengiame pirmyn. Bendruomenės, gyventojų bendrystės dėka, tampame geresni, atsakingesni  ir  bendruomeniškesni.  Bendrystė veža.

Asociacijos Paupių bendruomenės vadovė

Regina Baguckienė