Gėlių sodinimo akcija “Papuoškime Paupiuos gėlėmis”

Gėlių sodinimo akcija “Papuoškime Paupius gėlėmis” prasidėjo Asociacijos Paupių bendruomenės projektas “Bendrystė veža”, kurį finansavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Klaipėdos m. savivaldybė.

Ši, gėlių sodinimo akcija pasirinkta neatsitiktinai. Paupių gyvenamasis rajonas įsikūręs labai patrauklioje Klaipėdos vietoje, teritorijoje tarp Liepų g.- Palanga- Klaipėda kelio E272- geležinkelio ir Joniškės gatvių. Tai yra lyg ir Klaipėdos vizitinė kortelė. Kiekvieno atvažiuojančio į Klaipėdą  (Klemiškėsg- Joniškės g. ar Liepų – Joniškės g.), svečio akį patraukia atsiveriantys sutvarkyto/nesutvarkyto miesto plotai. Pirmi vaizdai dažniausiai ir suformuoja miesto bei gyvenamojo rajono  įvaizdį. Jau keletą metų Paupių gyventojai išreikšdavo mintį ir siūlydavo idėją apsodinti  gyvenamąjį rajoną daugiametėmis, lengvai auginamomis, anksčiausiai pražystančiomis gėlėmis- pavasario pranašais-  tulpėmis, narcizais ir krokais. Tad ši veikla gyventojų buvo labai laukiama.

Gėlių svogūnėlių sodinimo akcijos metu, palei Joniškės g., Rūko g. Klemiškės g. Jaunystės g. atskirose teitorijose  buvo   pasodinta daugiau nei 15 tūkst. daugiamečių gėlių svogūnėlių.

Gėlių sodinimo akcija sustiprins gyventojų bendruomeniškumą bei  atsakomybę, nes gražėjant aplinkai sumažėja ir jos niokotojų. Žmonės, matydami, kad atgyja naujai rajono erdvės, stengsis ne tik nebeniokoti, bet ir patys ims tvarkytis ir grąžintis. Gražėjant Paupiams, klaipėdiečiai bus skaitinami įsikurti Klaipėdoje, gražiame ir jaukiame Paupių rajone.

Asociacijos Paupių bendruomenės vadovė

Regina Baguckienė