Daryk daugiau negu ligi šiol – savanoriauk!

Tapk projekto “Bendrystė veža”savanoriu! – taip prasidėjo viena iš šio projekto – “Daryk daugiau negu ligi šiol – savanoriauk” veiklų.

Savanorystė – tai įvairaus amžiaus žmonių, kurie skiria savo laiką, žinias, patirtį, energiją, suteikdami pagalbą kitiems, atliekama veikla, už kurią nėra gaunamas piniginis atlygis. Nors apie savanorystę rašoma daug, tačiau gyventojų įsitraukimas yra ypač vangus. Tie skaičiai kiek padidėjo pandemijos metu, kur savanorių veikla ypač prisidėjo prie visuomenės iššūkių sprendimo.

Kiekviena bendruomeninė veikla taip pat neapsieina be savanorių pagalbos. Projekto “Bendrystė veža” metu savanorystei skiriamas ypač didžiulis dėmesys. Šio projekto metu į įvairias veiklas įtraukti ne tik gyvenamojo rajono gyventojai, bet ir 25 savanoriai.

Tikimės, kad gražiais darbais paskatinsime visus ryžtis tapti aktyviais bendruomenių nariais bei prisijungti prie savanoriškos veiklos, kuri naudinga ir pačiam savanoriui, kadangi jis auga ir pats kaip asmenybė- geriau pažįsta save, tobulina įvairias kompetencijas, mokosi iš kitų ir t.t.

Jaučiama didžiulė savanorystės nauda ir pačiai Paupių bendruomenei – papildomos darbo rankos, naujas žmogus įneša naujų vėjų į bendruomeninį gyvenimą, pasidalina idėjomis, palaiko bendruomenės aktyvumą. Kiekvienas naujo savanorio prisijungimas yra didžiulė paskata ir kitam gyventojui aktyviau įsitraukti į bendruomeninį gyvenimą.

Ragindami gyventojus daryti daugiau negu ligi šiol – siekiame skatinti ne tik Paupių gyvenamojo rajono, bet ir visus klaipėdiečius, įvairaus amžiaus grupių miestiečius tapti savanoriais, prisijungti prie Paupių bendruomenės ar kitų Klaipėdos m. vietos bendruomenių vykdomų veiklų, ne tik šio projekto metu, bet ir ateityje.

Asociacijos Paupių bendruomenės vadovė

Regina Baguckienė