Suoliukų konstravimo ir pastatymo kūrybinės dirbtuvės suvienijo Paupių bendruomenės vyrus

Paupių gyvenamasis rajonas įsikūręs Klaipėdoje, Bachmano dvaro teritorijoje bei jam priklausiusiose žemėse, tad apsuptas  patrauklia gamta, vaizdingomis   vietomis, įsimintina architektūra, tačiau be suoliukų pasisėdėjimams, vaikų žaidimų aikštelių ir kitų gyventojų susibūrimo vietų, kurių labai reikia šio rajono gyventojams.

Gyventojų išsakyti pastebėjimai ir norai Paupių bendruomenės aktyvui, buvo išgirsti, tad praetais metais iš projektinių lėšų buvo bendruomenės vyrų sumeistrautas ir pastatytas pirmasis Bendruomeniškumo suoliukas, kuris tapo labai mėgiamas ne tik senjorų, bet ir šeimų su naujagimiais, kaimynų susitikimo ir bendravimo vieta.

Tačiau, vieno suoliuko pasirodė per maža, tad šiais metais išsikėlėme tikslą, sumeistrauti ir pastatyti dar du suoliukus, taip įtraukiant Paupių gyvenamojo rajono vyrus į aktyvią bendruomeninę veiklą.

Lapkričio 23 d. pavakarę buvo surengtos suoliukų konstravimo ir pastatymo kūrybinės dirbtuvės. Šios dirbtuvės, viena iš Asociacijos Paupių bendruomenės projekto “Bendrystė veža” veiklų, kurias finansavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Klaipėdos miesto savivaldybė.

Nors galėjome iš projektui skirtų lėšų nupirkti taip trūkstamus suoliukus, tačiau matome, kad pačių paupiškių pagaminti suoliukai yra mielesni, o ir pats gaminimo procesas suartina bendruomenės vyrus. Tad buvo nupirkti  2 suoliukų rėmai, lentos, dažai bei kitos reikalingos medžiagos suoliukų konstravimui, pastatymui bei įbetonavimui, o kūrybinių dirbtuvių metu sumeistrauti ir pastatyti dar mediena ir dažais kvepiantys puikūs du suoliukai.

Visi šie suoliukai turi ir vardus. Pernai pastatytas suoliukas buvo pavadintas  Bendruomeniškumo suoliuku, tai šiais metais sukonstruoti ir pastatyti suoliukai tapo „Bendrystės“ bei „Sveikatingumo“. Ant šių suoliukų pakabintos išgraviruotos lentelės su suoliuko pavadinimu bei prasmingomis žymių žmonių mintimis.

Bendrystės ir Sveikatingumo suoliukų konstravimo kūrybinės dirbtuvės – viena iš bendruomeniškumą ir kūrybiškumą stiprinančių veiklų Paupiuose. Be to, suoliukų konstravimas bei naudojimas ateityje leis  bendruomenės nariams susiburti  dar dažniau, ne tik renginių metu, bet ir šiltais vakarais ir šitaip tapti dar artimesniais savo bendruomenei, plėsti savo pažinčių ratą ar tiesiog pasidžiaugti Paupių kraštovaizdžiu. Tai yra svarbu ne tik jauniems paupiškiams, kurie ieško vietos, kur galėtų pabendrauti su savo bendraamžiais, tačiau ir senjorams, kuriems ypatingai svarbu palaikyti ryšį su kitais bendruomenės nariais, kaimynais, neužsidaryti namuose, o tai yra viena iš šių laikų socialinių problemų. Taipogi, suoliukų konstravimo ir pastatymo kūrybinės dirbtuvės leis gyventojams, ypač vyrams, kurių aktyvumas bendruomeniniame gyvenime yra kiek mažesnis nei paupiškių moterų, susibendrauti, atrasti ateityje bendrų veiklų, tapti aktyvesniais.

https://tiksaviems.lt/kviecia-prisesti-ant-bendrystes-ir-sveikatingumo-suoliuku/?fbclid=IwAR0qT6G6Pb-yd12pyMXz4udHCxBBFiJ0YCTPSZKr8gTBkpY957iU10DsVrc

Asociacijos Paupių bendruomenės vadovė

Regina Baguckienė