Paupių bendruomenė nunėrė savo eglutę: jai pagaminti panaudojo 14 km siūlų

Asociacija Paupių bendruomenė  gražiausias metų šventes pasitinka originaliai. Dar 2018 metų pradžioje sugalvoję pradžiuginti klaipėdiečius neįprasta ir originalia Kalėdine eglute – gyventojai žaliaskarę ėmė ir nunėrė. O tam panaudojo net 14 kilometrų siūlų.

Kaip pasakojo bendruomenės vadovė Regina Baguckienė, mintis apie tokią netradicinę eglutę bendruomenės moterims, Gražinai Mintautienei ir Rasai Stankūnienei, kilo prieš daugiau nei pusmetį.  Tiesa, nors darbai buvo pradėti nedelsiant, pasiruošimas ir nėrimas vašeliu užtruko. Jo, kaip patikino, ėmėsi patys Paupių bendruomenės nariai.

„Ilgais rudens  vakarais, susibūrusios moterys prasmingai leido laisvalaikį.  Į  darbų sūkurį įsitraukė ir bendruomenės vyrai. Surengtos net kelios kalėdinės eglutės konstravimo ir  nėrimo  kūrybinės  dirbtuvės, kurias rėmė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Klaipėdos m. savivaldybė. Didelis užsidegimas ir entuziazmas davė  puikius  rezultatus“, – džiaugėsi bendruomenės vadovė R. Baguckienė ir sakė, kad iš daugiau nei 508 įvairaus dydžio vašeliu nertų kvadratėlių, didesnė nei dviejų metrų aukščio, užgimusi Kalėdinė eglė pranoko visų lūkesčius. Tai savotiškas rekordas ne tik Klaipėdoje, bet ir Lietuvoje. Šią idėją paupiškiai pavertė mažu stebuklu, kuris suteikė daug džiaugsmo klaipėdiečiams ir miesto svečiams.

Skaičuojama, kad mezgant eglutę buvo sunaudota daugiau nei 14 km siūlų.

„Jų ilgis nusidriektų nuo Jūrininkų prospekto iki Girulių. Ypač  turtinga spalvų gama, susipina įvairūs  atspalviai, kuriuose atsispindi žmonių emocijos, nuotaikos, vidinis grožis. Šioje eglutėje nerasite tik vienos spalvos – juodos, kuri simbolizuoja tamsą, liūdesį, kančią ir nelaimę.

Į kiekvieną šios eglės centimetrą  įnerta daug meilės, širdies šilumos, gerų  minčių,  įdėtas ne tik paupiškių ir klaipėdiečių triūsas ir  kūrybingumas, bet ir jų  palinkėjimai ir viltys , atsispindi lietuviškos kultūros tradicijos, išradingumas ir bendruomeniškumas“, – apie eglutę ir pasirinktas spalvas pasakojo R. Baguckienė. „Tokie pasisėdėjimai ilgais rudens vakarais, su  vašeliu rankose, gerina sveikatą, ramina, normalizuoja širdies ritmą, slopina stresą, o svarbiausia,  subūrė ir suartino moteris bendram tikslui, rezultatas nuostabus, o ir džiaugsmo suteiks visiems klaipėdiečiams“- jai antrino Saulėtekio g. seniūnaitijos seniūnaitė Rasa Arcišauskienė.

Paupių bendruomenės žaliaskarę buvo galima pamatyti Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje 2018 m., kur nuo gruodžio 6-osios čia visuomenei buvo atidarytas Kalėdinių eglučių kiemelis.

Na o 2019 m. sausio mėn. 7 d. ši puošmena buvo nominuota Klaipėdos m. apskrities I. Simonaitytės viešosios bibliotekos “Kalėdinių eglučių kiemelio” konkurso nugalėtoja! Laimėta I-a vieta.

Tai, bene daugiausiai dėmesio, pagyrų sulaukusi, originali staigmena – dovana Klaipėdai ir klaipėdiečiams, ne tik iš pačių klaipėdiečių, bet ir žiniasklaidos, portalų, televizijų , radio, spaudos atstovų ir t.t. Lrytas.lt –TV.LRYTAS.LT “Vienintelė tokia Lietuvoje- nerta Kalėdų eglutė “, portalas “Delfi”- “Paupių bendruomenė nunėrė eglutę klaipėdiečiams : jai pagaminti panaudojo 14 km. Siūlų” ir “Nunerta eglutė tapo tikra Klaipėdos įžymybe : patraukia net užsieniečių dėmesį”, portalas “Vakarų ekspresas” – “Paupių bendruomenė nunėrė eglutę Klaipėdai”, portalas “Klaipėda”- “Prie bibliotekos – netikėčiausiais būdais pagamintos eglutės”, Portalas “15 min.”- “Originali Klaipėda: viena eglė sužibo po vandeniu, kita nunerta iš 14 km. siūlų”, Lietuvos ryto dienraštis – “Kalėdų eglę nunėrė vašeliu”, radio stotys “Laluna” ir ” Radiogama”, Lietuvos ryto televizija ir TV-3 televizija- Žinios ir t.t.

Šias puikias akimirkas įamžino Paupių bendruomenės narys Sigitas Stankūnas

Asociacijos Paupių bendruomenės vadovė

Regina Baguckienė