Sportuoju arčiau namų

“Sveikata prasideda nuo…” judesio.

Su tokiu šūkiu startavo Asociacijos Paupių bendruomenės projektas “Sveikata prasideda nuo…” ir jo pirmoji veikla “Sportuoju arčiau namų”. Gegužės – birželio mėn. buvo suorganizuotas net 10 mankštų ciklas, kuriame dalyvavo daugiau nei 80 entuziastingų Paupių bei šalia įsikūrusių kitų gyvenamųjų rajonų gyventojų. Mankštos vyko gryname ore.

Siekiant skatinti gyventojų fizinį aktyvumą, stiprinti jų sveikatą bei bendruomeniškumo jausmą, mankštos užsiėmimus vedė profesionali trenerė Alina Bocman.

Šių fizinio aktyvumo užsiėmimų metu dalyviai galėjo pasirinkti iš kelių skirtingų mankštos rūšių, pritaikytų įvairaus amžiaus ir fizinio pasirengimo žmonėms. Vyko ne tik raumenų tempimo, streso, sustingimo mažinimo mankštos, bet ir treniruotės su šiaurietiškomis lazdomis.

Ypač azartiškos mankštos vyko besimokant futbolo vaikštant pagrindų. Futbolas vaikštant – tai mažojo futbolo versija, kuri sugalvota ir reglamentuota kaip atskira žaidimo rūšis siekiant įtraukti į žaidimą ir senjorus.

Simboliška, tad po įvykusio UEFA Čempionų lygos futbolo finalo, buvo surengtos Paupiuose dar mažai žinomo futbolo vaikštant rungtynės. Kova vyko ne ką mažesnė nei tarp čempionų. Dideliu rezultatu laimėjo “oranžinių” komanda, tačiau nugalėtojomis tapo visos dalyvės. Gera juoko dozė, azartas ir aktyvus laisvalaikis garantuotas.

Kiekviena mankšta “Sportuoju arčiau namų” buvo pilna judesio, gerų emocijų, šypsenų ir juoko, juk didžia dalimi nuo to priklauso ir mūsų pačių sveikata. Į mankštas “Sportuoju arčiau namų” rinkosi ir vaikai kartu su tėveliais. Mažiesiems vyko Yoga Zoo užsiėmimai, skirti lavinti koordinaciją, kūno lankstumą. Skatino vaikų pasitikėjimą savimi bei empatiją kitiems, leido vaikams atsiskleisti ir išmokti valdyti emocijas. Buvo suorganizuoti specialiai vaikams pritaikyti žaidimai ir pratimai, skatinantys judėjimą ir smagiai praleistą laiką.

Paupių gyvenamajame rajone vykusios mankštos “Sportuoju arčiau namų” buvo vis kitokios , tad kiekvienas dalyvis galėjo surasti sau tinkamą sveikatinimosi būdą. Net keletą treniruočių buvo skirtos raumenų atpalaidavimui, juk masažas su volu reikalingas ne tik sportuojantiems, bet ir sėdimą darbą dirbantiems žmonėms.

Mankštose dalyvavo ne tik suaugusieji, vaikai bei senjorai. Viena iš dalyvių, dalinosi įspūdžiais: „Esu labai laiminga, kad galėjau sportuoti arčiau namų. Ne tik pagerinau savo fizinę būklę, bet ir smagiai praleidau laiką. Tikiuosi, kad tokių mankštų bus daugiau.“

Projekto “Sveikata prasideda nuo…” vadovė Regina Baguckienė džiaugėsi dideliu susidomėjimu ir aktyviu dalyvavimu. Ji pabrėžė, kad tokios mankštos yra puiki proga ne tik rūpintis sveikata, bet ir stiprinti bendruomeniškumo ryšius. „Fizinis aktyvumas yra labai svarbus visiems, nepriklausomai nuo amžiaus ar fizinio pasirengimo. Mūsų tikslas yra skatinti sveiką gyvenimo būdą ir suburti bendruomenę. Aktyvus gyventojų dalyvavimas veikloje “Sportuoju arčiau namų”, jų atsidavimas ir energija prisidėjo prie sveikesnės ir stipresnės bendruomenės kūrimo. Sportuojančių arčiau namų entuziazmas ir pastangos – įkvepiantys.“, – sakė ji.

Asociacijos Paupių bendruomenės projektą “Sveikata prasideda nuo…” finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Klaipėdos m. savivaldybė.