Talkų maratonas Paupiuose

Balandis- švaros mėnuo. Švarinamės ne tik namuose, bet ir tvarkomės savo gyvenamojo rajono aplinką. Paupių bendruomenės talkų maratonas startavo dar kovo mėn. Buvo pradėta valyti Danės upės pakrantės atkarpa ties Joniškės- Klemiškės gatvių sankryža.

Ši teritorija prie Danės upės buvo pasirinkta neatsitiktinai. Šiemet šioje vietoje prasidėjo projekto “Paupių rajono gyventojų sportui ir pramogai”, kurį finansuoja Klaipėdos Laisvoji Ekoniminė Zona, darbai t.y. medinio tako ir aikštelės įrengimo darbai, skirti Paupių gyvenamojo rajono gyventojų priėjimui prie Danės upės.

Kadangi palei upę esanti teritorija buvo seniai netvarktyta, tad ir gyventojų susibūrimų bendrom talkom prisireikė ne vienos. Talkų maratonas, prasidėjęs kovą, tęsėsi ir balandį. Tad ir šiukšlių kiekis surinktas nemažas.

Koks buvo surastų šiukšlių pagrindinis turinys atspėti nesunku. Ogi išgerti buteliai ir dėžutės kirminams, plastmasiniai maišiukai, likę po “žvejybos” ir kitas žvejų “turtas”. Kaip bebūtų gaila, bet buvo rasta ir daug statybinių atliekų, suverstų neleistinoje vietoje prie upės, padangų ir net sudaužyto tualeto likučius.

Ar viską sutvarkėme? Tikrai, ne. Šiai teritorijai sutvarkyti reikia pagalbos: ilgų ilgų žvejybinių guminių batų arba valties, kuri priplauktų arčiau kranto ir galėtų surinkti padangas ar butelius iš pačios Danės upės. Taip pat reiktų, kad ESO išsiveštų dar pernai nugenėtas šakas ar nukapotus krūmus, kuriuos, kaip suprantam, “pamiršo” ir viską paliko, kaip dirbę.

Paupių bendruomenės narių talkų maratonas, švarinant Danės upės pakrantę, tvarkant Paupių gyvenamojo rajono viešąsias erdves, tęsis ir visą gegužės mėnesį.