Akcija “Pasitinkame giesmininkus”

Šiemet pirmą kartą Asociacija Paupių bendruomenė inicijuoja akciją “Pasitinkame giesmininkus”. Iš bendruomenės lėšų nupirkta mediena. Martynas Gaina, bendruomenės valdybos pirmininkas, paruošė net 22 inkilėlius varnėnams, kurie bus išdalinti paupiškiams.

Kodėl šiemet pasirinti būtent inkilėliai varnėnams? Dauguma paukščių nemėgsta tos pačios rūšies sparnuočių kaimynystės, todėl to paties tipo inkilai greta nekeliami. Išimtis – varnėnai, jie kaip ir Paupių bendruomenė – bendruomeniški ir gali apsigyventi net tame pačiame medyje iškeltuose inkiluose.

Šioje akcijoje kviečiami dalyvauti visi, dideli ir maži. Gyventojai raginami inkilėlius apipavidalinti, išdekoruoti bei nuspalvinus pačiomis gražiausiomis spalvomis juos pakabinti, taip prisiliečiant prie gamtos, ją dar labiau pamilstant. Juk meilė gamtai mus moko švelnumo, būt geresniais vieni kitiems.

Kadangi šiais metais pavasaris vėluoja ir žiema neskuba trauktis, Asociaija Paupių bendruomenė gyventojus iškelt paukščiukams “namelius” kviečia iki kovo mėn. 20 d., pavasario lygiadienio, kai minima Žemės diena, kai visame pasaulyje dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas. Šią dieną daugelyje šalių, tame tarpe ir Lietuvoje, vyksta įvairios gamtosauginės šventės, inkilų kėlimas ir kiti renginiai.

Kad varnėnų balsai skambėtų visuose Paupiuose, bendruomenės nariai raginami inkilus iškabinti savo sodybose, Paupių parke, prie prūdelio ar kitoje Paupių gyvenamojo rajono teritorijose bei primena, kad inkiliukas yra naudingas tuomet, kai teisingai pakabintas. “Paukščiai mėgsta tuos inkilus, į kuriuos patenka daug šviesos, o tuo pačiu ir šilumos. Todėl inkilus kabinkite atsuktus į pietus, rytus ar pietryčius, venkite šiaurės krypties”- kaip rašoma https://www.etaplius.lt/i-kuria-pasaulio-sali-turetu-ziureti-inkilai

Dovanokime mažiesiems draugams – paukšteliams “namelius” ir jie atsidėkodami mus džiugins savo giesmėmis.

Tikimasi , kad ši akcija taps tradicinė, organizuojama kiekvieną pavasarį.

Rasa Arcišauskienė