Asociacijai Paupių bendruomenei – Vidaus reikalų ministerijos padėka

Tik ketvirtus metus gyvuojančiai Paupių bendruomenei 2020 metai ypač sėkmingi. Dar sausio mėnesį Paupių bendruomenė tapo „Aukščiausios sagų dekoracijos“ Lietuvos rekordininke, balandį – rengto Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurso viena iš laimėtojų, rugsėjį – LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Mykolo Romerio universiteto respublikinio konkurso vietos bendruomenėms „Bendruomenė-Švyturys 2019-Keliasį sėkmę“ „Vietos bendruomenės sėkmės istorijos“ nominacijos nugalėtoja, o paskutinę rudens dieną, lapkričio 30-ąją, Paupių bendruomenę pasiekė Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės padėka už pilietiškumą 2020 metais kartu su savivaldybe sprendžiant COVID-19 sukeltas problemas.

Asociacijos Paupių bendruomenės aktyvumas išliko ir pandemijos metu. Buvo stengiamasi bendruomenę dar labiau sutelkti bei teikti gyventojams pagalbą karantino metu, todėl ji aktyviai įsijungė į informacijos viešinimą vietos gyventojams socialiniuose tinkluose, feisbuko paskyroje Paupiai. Klaipėda. Buvo skelbiama visa svarbiausia informacija susijusi su karantinu: LR Vyriausybės nutarimas Dėl Karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo, pasikeitimai viešajame transporte, sveikatos srityje, Klaipėdos m. savivaldybės darbo specifikoje, socialinės paramos skyriuose ir t.t. Buvo viešinami Klaipėdos m. savivaldybės pranešimai, skelbiami visą parą budinčių linijų, tokių kaip koronoviruso karštoji linija, sveikatos prevencijos, kelionių rekomendacijų, pasienio, oro uostų, viešosios tvarkos, policijos veiklos, Sodros, VMI, visų ministerijų telefonai, kiti kontaktai ir t.t.

Feisbuko paskyroje buvo skelbiamos saugumo instrukcijos. Tokios, kaip atpažinti savanorį, kaip elgtis lauke, kiek virusas išlieka ant paviršių ir t.t.

Gyvenojams buvo siūloma Asociacijos Paupių bendruomenės valdybos narių pagalba nuperkant maisto, vaistų, skelbiami jų kontaktai, telefonų numeriai. Gyventojai buvo raginami likti namuose, saugoti savo ir artimųjų sveikatą, raginami padėti vienas kitam, vyresniam, kaimynas kaimynui.

Bendruomenės nariai dalinosi medžiaga kaip patiems pasigaminti apsaugines veido kaukes, dovanojo pačių siūtas jų neturintiems, mokė taisyklingai plauti rankas, kvietė prisijungti ir padėti medikams siuvant kaukes ar aukojant medžiagas joms siūti.

Paupių bendruomenė, būdama Prisijungusi Lietuva projekto dalyvė, aktyviai ragino gyventojus savaitgalius praleisti įdomiai ir turiningai. Kvietė aplankyti galerijas, muziejus ar net įsirengti kino teatrą bei mėgautis naujausiais filmais neišeinant iš namų. Kvietė mokytis nuotoliniu būdu kompiuterinio raštingumo, bendrauti nuotoliniu būdu.

Paupių bendruomenės vaikučiai buvo įtraukti į papildomą veiklą namuose, bandė jėgas piešiant bei dalyvavo Lietuvos automobilių kelių direkcijos piešinių konkurse „Saugus eismas kelyje 2020“.

Džiaugiamės, kad ir karantino metu Paupių bendruomenė išliko bendruomeniška, aktyvi ir veikli. Nors ir negalėjo susiburti ir kartu vykdyti daugelio veiklų, teko neribotam laikui atidėti suplanuotus renginius, talkas, bendruomenės nariai patys ėmėsi iniciatyvos. Pavieniai gyventojai tvarkė viešąsias erdves, gražino Paupių aplinką, sodino gėles, tvarkė Bachmano parką tuo džiugindami kiekvieno paupiškio sielą ir rodydami gražų pavyzdį kitiems.

Pagarbiai,

Asociacijos Paupių bendruomenės vadovė
Regina Baguckienė