Originali eglutė iš austrių geldelių kriauklių

Paupių bendruomenė garsėja savo kūrybiškumu ir originaliomis kalėdinėmis eglutėmis, kasmet nustebindama ne tik klaipėdiečius, bet ir Lietuvos gyventojus. Megzta, sagų, iš mažų kinder žaisliukų, eglutė “Klaipėda” – tai tik dalis šios bendruomenės kurtų grožių.

Šiemet Paupių bendruomenė klaipėdiečius ir miesto svečius nustebino neįprasta, originalia eglute pagaminta iš austrių geldelių kriauklių.

Visą lapkričio mėnesį aktyviausi Paupių gyvenamojo rajono gyventojai plušėjo originalios eglutės kūrybinėse dirbtuvėse, tai vienuose savanorio namuose tai kituose.

Daugiau nei 50 val. buvo dirbama: kas kriaukles plovė , kas gręžė, kas tvirtino, rūpinosi šakomis ar padėjo ją atvežti. Taip, suvienijus jėgas, idėjas ir pastangas gimė nerealaus grožio originali eglutė, kurią nuo gruodžio 6 d. I. Simonaitytės bibliotekos Kalėdinių eglučių kiemelyje galėjo išvysti visi klaipėdiečiai.

Paupių bendruomenės sukurta originali eglutė, kaip ir kasmet išskirtinė. Jos aukštis daugiau nei 2 m. 60 cm., apačios apimtis virš 5 m.

Šiam grožiui prireikė net 1621 austrių geldelių kriauklių, o joms pritvirtinti teko išgręžti net 3242 skylutes.

Rezultatas puikus ir už tai turime būti dėkingi net 21 savanoriui paupiškiui, neskaičiavusiam savo brangaus laiko ir prisidėjusiam darbais prie šio grožio. Austrių geldelių kriauklių originalios eglutės idėjos autorė, Paupių bendruomenės valdybos narė – Nijolė Sagatauskienė.

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000307786/jau-desimtaji-karta-klaipedoje-iziebiamas-bendruomeniskumo-simboliu-tapes-kaledu-egluciu-kiemelis?time_start=1185