Viena iš bendruomeniškumą stiprinančių iniciatyvų – kelionė į Trakus

Šiemet visi keliai turėtų vesti į Trakus, nes 2020 – aisiais metais šis miestas paskelbtas Lietuvos kultūros sostine.

Tad neatsitiktinai, viena iš Asociacijos Paupių bendruomenės vykdomo projekto “Bendruomeniškumą stiprinančios iniciatyvos Paupiuose” veiklų buvo ekskursija į Trakus, aplankant Trakų salos pilies muziejų, Š. Šapšalo karaimų tautos muziejų bei dalyvaujant karaimiškų kibinų kepimo edukacijose.

Esame užsibrę tikslą tęsti ankstesnių Asociacijos Paupių bendruomenės rengtų projektų kryptį ir veiklas, kur dalyvavome drožimo iš medžio užsiėmimuose, audimo, pynimo iš popieriaus, duonos kepimo, saldainių gaminimo bei žemaičių kulinarinio paveldo edukacijose. Dar 2019 m. metais paminėjome Žemaitijai dedikuojamus metus ir edukacijos bei kitos veiklos buvo susijusios su Žemaitija bei jos istorija. Šių t.y. 2020 metų projektas skirtas labiau pažinti Trakų kraštą, ten gyvenančių tautinių mažumų gyvenimą, tradicijas bei kultūrą. Daugeliui šis vietovė asocijuojasi su Trakų pilimi ir nuostabiu Karaimų valgiu- kibinais. Kadangi esame labai žingeidi ir smalsi bendruomenė, tad šiemet pasirinkome karaimiškų kibinų kepimo edukacijas. Pusmėnulio formos su įdaru karaimų pyragėlis yra vienas iš žinomiausių tautos patiekalų.

Edukacinę programą, kuri vyko Trakų krašto tradicinių amatų centre, vedė ir pagal autentišką receptą mokino kepti kibinus trakietė karaimė.

Kelionės metu aplankėme Trakų salos pilį, esančią vienoje iš daugelio Galvės ežero salų, kur įsikūręs Trakų istorijos muziejus. Jame eksponuojami archeologiniai radiniai, įrengta monetų lobių salė, karaimų ir totorių kultūros bei istorijos parodos ir t.t.

Š. Šapšalo karaimų tautos muziejuje paupiškiai buvo supažindinti su karaimų tautos istorija, buitimi ir papročiais.

Kartu su Paupių bendruomenės nariais į šią kelionę vyko ir projekto “Bendruomeniškumą stiprinančios iniciatyvos Paupiuose” partneriai – Klaipėdos rajono Gindulių bendruomenės nariai.

Kadangi bendros kelionės ir tokios kultūrinės edukacijos sustiprina bendruomenės narių žinias, įgūdžius ir požiūrį, tad tikimės, kad po šios kelionės pasikeis požiūris į pačią bendruomenę, sustiprės bendruomeniškumo jausmas bei sutvirtės draugystė tarp Paupių ir Gindulių bendruomenių.

Asociacijos Paupių bendruomenės projektą “Bendruomeniškumą stiprinančios iniciatyvos Paupiuose” finansavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, administravo Klaipėdos m. savivaldybė.

Daugiau foto rasite svetainės galerijoje.

Pagarbiai,

Asociacijos Paupių bendruomenės vadovė
Regina Baguckienė