Puiki iniciatyva – Bendruomeniškumo suoliukas Paupiuose

Puikia iniciatyva – Bendruomeniškumo suoliuko konstravimo ir pastatymo kūrybinėmis dirbtuvėmis prasidėjo Asociacijos Paupių bendruomenės projektas “Bendruomeniškumą stiprinančios iniciatyvos Paupiuose”.

Šio projekto tikslas – suburti Paupių gyvenamojo rajono gyventojus ir bendruomenę naujoms ir tęstinėms bendruomenės iniciatyvoms, bendroms veikloms, skatinti gyventojų domėjimąsi tradicijomis, istorija, sukurti naujas sporto ir laisvalaikio praleidimo galimybes, gerinti aplinkos kokybę Paupiuose bei skatinti kiekvieno gyventojo kūrybiškumą.

Šios Bendruomeniškumo suoliuko konstravimo ir pastatymo kūrybinės dirbtuvės, kurios vyko spalio mėn. 7 d. pasirinktos neatsitiktinai. Dar š.m. vasario mėn. Asociacija Paupių bendruomenė vykdė Paupių raj. gyventojų “Paupių gyvenamojo rajono aplinkos tvarkymo” apklausą, kurios metu paaiškėjo, kad šis rajonas taptų patrauklesnis, jei jame būtų daugiau suoliukų, gyventojai galėtų prisėst ir pasigrožėt akį veriančia gražia, gyventojų išpuoselėta Paupių rajono teritorija, pailsėti ar susitikę ramiai pabendrauti. Nors galėjome iš šiam projektui skirtų lėšų nupirkti taip trūkstamus suoliukus, bet nusprendėme, kad pačių pagamintas suoliukas bus mielesnis, o ir pats gaminimo procesas suartins paupiečius, ypač vyrus, kurių aktyvumas bendruomeniniame gyvenime yra kiek mažesnis nei moterų.

Bendruomeniškumo suoliukas buvo labai lauktas ir svarbus ne tik jauniems paupiškiams, kurie ieško vietos, kur galėtų pabendrauti su savo bendraamžiais, tačiau ir senjorams, kuriems ypatingai svarbu palaikyti ryšį su kitais bendruomenės nariais, kaimynais, neužsidaryti namuose, o tai yra viena iš šių laikų socialinių problemų. Tad jo atsiradimas Paupiuose leis susiburti gyventojams dažniau , ne tik renginių metu, bet ir šiltais vakarais ir šitaip tapti dar artimesniais savo bendruomenei, plėsti savo pažinčių ratą ar tiesiog pasidžiaugti Paupių kraštovaizdžiu.

Tikimės, kad šis suoliukas taps romantiškų pasisėdėjimų vieta jauniems, o gal ir vyresniems , poilsio vieta pavargusiems ir vis skubantiems, pokalbių ir prisiminimų vieta senjorams bei bendruomeniškumo vieta visiems paupiškiams

Bendruomeniškumo suoliuko konstravimo ir pastatymo kūrybinėmis dirbtuvėmis prasidėjęs Asociacijos Paupių bendruomenės projekto “Bendruomeniškumą stiprinančios iniciatyvos Paupiuose” įgyvendinimas, kurį, pagal nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2020 m. veiksmų plano įgyvendinimo 1.1.5 priemonės “Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse” įgyvendinimo Klaipėdos m. savivaldybėje konkurso paraišką finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei administruoja Klaipėdos m. savivaldybė, gyventojus dar kvies į Karaimiškų kibinų kepimo edukaciją, aplankant 2020 m. Lietuvos kultūros sostinę – Trakus, salos pilies muziejų, Š. Šapšalo karaimų tautos muziejų, pirmojo lauko treniruoklio pastatymą Paupiuose, originalios eglutės konstravimo kūrybines dirbtuves, Paupių eglės žaisliukų prikėlimo antram gyvenimui edukacijas bei į Kalėdinės eglės įžiebimo šventę. .

Pagarbiai,

Asociacijos Paupių bendruomenės vadovė
Regina Baguckienė